Connect with us
Lotnisko Schwechat, Wiedeń, fot. Martin Winkler Pixabay

Artykuły

Lotnisko w Wiedniu wprowadza szybkie testy antygenowe na COVID-19

Lotnisko w Wiedniu wprowadza szybkie testy antygenowe na COVID-19

Wiedeńskie lotnisko Schwechat ogłosiło, że wprowadzenie szybkich testów na nowego koronawirusa może wpłynąć na bezpieczeństwo pasażerów. Będzie je oferować pasażerom wszystkich linii lotniczych. Stacja ORF poinformowała, że taki krok pozwoli zapewnić nie tylko zdrowie pasażerów, ale też zachować swobodę podróżowania. 

Szybkie antygenowe testy na lotnisku we Wiedniu

Przed lotem po okazaniu biletu pasażerom będzie wykonany wymaz z gardła. Informacja o pozytywnym lub negatywnym wyniku badania będzie przekazana w ciągu 10-15 minut. 

Jeśli zakażenie pasażera nowym koronawirusem nie zostanie potwierdzone, będzie mógł kontynuować podróż. Jeśli wynik będzie pozytywny, pasażer będzie skierowany na test PCR we współpracy z odpowiednimi władzami – informuje agencja prasowa APA.

Port lotniczy Schwechat poinformował ponadto, że pasażerowie podróżujący po Europie będą mogli skorzystać z testów antygenowych, które będą bezpłatne, na zasadzie dobrowolności.

„Covid-19 będzie z nami przez długi czas, dlatego potrzebujemy pilnych rozwiązań, które można będzie wykorzystać w przyszłości (…). Szybkie testy antygenu mogą być stosowane na dużą skalę, dają szybkie wyniki i mogą być wdrażane na wszystkich lotniskach w ramach jednego europejskiego systemu testów. Pozwoliłoby to na swobodę podróżowania, której pilnie potrzebuje gospodarka i turystyka” – Julian Jäger, dyrektor generalny Flughafen Wien AG.

Źródło: viennaairport.com, trend.sk

Loty z Wiednia


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top