Connect with us
Thomas Cook, samolot biura podróży

Artykuły

Thomas Cook zbankrutował, 600 tysięcy ludzi pozostawionych na lodzie

Thomas Cook zbankrutował, 600 tysięcy ludzi pozostawionych na lodzie

Najstarsze biuro podróży na świecie – brytyjski Thomas Cook ogłosił upadłość. Jak podaje Reuters na wakacjach z biurem spędza około 600 tysięcy osób. W związku z tym oczekiwana jest znacząca wspólna pomoc państw i firm ubezpieczeniowych.

Advertisement

Brytyjski urząd lotnictwa cywilnego zapowiedział, że zaczął operacje, które mają na celu przewóz około 150 tysięcy brytyjskich turystów do domów. 

Zła sytuacja Thomas Cook

Najstarsze biuro podróży zmagało się z problemami finansowymi. Thomas Cook, którego początki sięgają połowy XIX wieku w piątek 20.09.2019 biuro potwierdziło, że żądało akcjonarzy o kolejny zastrzyk pieniędzy (222,39 miliona euro) na dokończenie restrukturyzacji i uratowanie firmy. Thomas Cook prowadził też negocjacje z brytyjskim rządem odnośnie pomocy finansowej. 

W poniedziałek rano jednak firma Thomas Cook ogłosiła upadłość.

O pracę przyjdzie 21 tysięcy zatrudnionych osób w 16 krajach na świecie. Anulowane będą też loty 4 linii lotniczych należących do grupy Thomas Cook.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Click to comment
//
To Top