Connect with us
Atomium, Bruksela Belgia

Artykuły

TOP 5 najciekawszych miast w Belgii, bilety do Brukseli od 81 zł

TOP 5 najciekawszych miast w Belgii, bilety do Brukseli od 81 zł

Europejscy urzędnicy, nuda i mało zabytków? Obiegowa opinia o Belgii powoduje, że nie jest to typowy kierunek podróży. Belgia skrywa wiele atrakcji, które czekają na odkrycie. Przedstawiamy pomysły na weekend w Belgii.

Bruksela

Zwiedzanie zacznij na Wielkim Placu, który został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Zwróć uwagę na ratusz z XV wieku oraz barokowe domy cechowe, oryginalnie zdobione fasady stanowią historię miasta i rzemiosł. Zakupy zrobisz w pasażu świętego Huberta, który został zbudowany w XIX wieku.

Pasaż Królewski św. Huberta, Bruksela
Pasaż Królewski św. Huberta, fot. F11photo Dreamstime.com
Grand Place to historyczne centrum Brukseli, Belgia
Grand Place to historyczne centrum Brukseli, fot. Mihai-bogdan Lazar Dreamstime.com

Udaj się na wycieczkę do Atomium, gdzie na własne oczy możesz zobaczyć 100-metrową budowlę przedstawiającą model kryształu żelaza.

Atomium, Bruksela  Belgia
Atomium, fot. fotografierende Unsplash

Bruksela jest też ciekawym miejscem pod kątem kulinariów. Obowiązkowo trzeba spróbować belgijskich frytek z różnymi sosami, na deser belgijskich gofrów i czekolady. Wieczorne wyjście do pubu nie może się obejść bez jednego z setek belgijskich piw.   

Belgijskie frytki
Belgijskie frytki, fot. Nataliaderiabina Dreamstime.com
Belgijskie pralinki,
Belgijskie pralinki, fot. Ninlawan Donlakkham Dreamstime.com

Brugia, flamandzka Wenecja

Brugia słynie przede wszystkim z kanałów i średniowiecznej zabudowy miasta. Zwiedzać ją można pieszo lub na rowerze. Centrum miasta to klimatyczne kamienice, główny plac Grote Markt, wieża zegarowa Belfort. Miasto najlepiej jednak podziwiać z łódki, największą atrakcją w Brugii są rejsy po kanałach.

Brugi, Belgia
Brugi, fot. Sorin Colac Dreamstime.com
Brugi, Belgia
Brugi, fot. Gábor Kovács Dreamstime.com

Antwerpia

Antwerpia to klimatyczne miasto, które warto odwiedzić podczas wizyty Belgii. Fani malarstwa mogą wybrać Muzeum Rubensa, które mieści się w domu, w którym mieszkał. Ciekawi architektury mieliby zwrócić uwagę na budowę Station Antwerpen Centraal, dworca pociągowego, Stadhuis van Antwerpen, ratusz i zamek Het Steen. Ciekawą propozycją jest spacer w okolicach portu lub oglądając wystawy sklepów jubilerskich (Antwerpia jest liderem w produkcji diamentów).

Rynek w Antwerpii, Belgia
Rynek w Antwerpii, fot. Olga Demchishina Dreamstime.com
Dworzec kolejowy w Antwerpii, Belgia
Dworzec kolejowy w Antwerpii, fot .Blitzkoenig Dreamstime.com.

Gandawa

Pochodzące z czasów średniowiecza budynki i kanały powodują, że nie brakuje tu ciekawych zaułków. Wybierz się na wieżę widokową Het Belfort van Gent, poznaj tajemnice średniowiecznego zamku Gravensteen i wypłyń w rejs po rzece. Zwróć uwagę na liczne kościoły i ich ozdobne fasady.

Stare miasto w Gandawie, Belgia
Stare miasto w Gandawie, fot. Ixuskmitl Dreamstime.com
Zamek Gravensteen, Belgia
Zamek Gravensteen, fot. Rcgcristi Dreamstime.com

Blankenberge

Belgia to nie tylko kanały i średniowieczne zabytki, ma również dostęp do morza, z czego chętnie korzystają obywatele. Blankenberge jest popularnym nadmorskim kurortem. Kilka kilometrów plaży przyciąga przy dobrej pogodzie Belgijczyków. Warto zwrócić uwagę na kasyno, które w stoi na miejscu twierdzy Napoleona oraz po molo do Pavilionu skąd można podziwiać panoramę miasteczka.

Plaża w Blankenberge, Belgia
Plaża w Blankenberge, fot. Hugo Dillen Dreamstime.com

Ścieżka rowerowa „Cycling Through Water”

Odwiedź prowincję Limburgia, w północno-wschodniej części Belgii i nie zapomnij o rowerze! Znajduje się tu jedna z najbardziej niesamowitych ścieżek rowerowych – wiedzie przez sam środek jeziora.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (6 votes)
//
To Top