Connect with us
Zdjęcie ilustracyjne, kobieta pod wodospadem

Artykuły

Trendy w branży podróżniczej 2020 według CN Traveller

Trendy w branży podróżniczej 2020 według CN Traveller

W świecie ciągłych zmian również podróżowanie nie przypomina tego sprzed laty. Kupno biletu lotniczego często ogranicza się do kilku kliknięć na stronie internetowej lub aplikacji, ze wzrostem mobilności ludzi doświadczamy w wielu miejscach nadmiernej turystyki i zniszczenia środowiska naturalnego. 

CN Traveller opublikował 15 trendów podróżniczych, o których będzie głośno w 2020 roku. Wegańskie hotele, elektryczne samoloty, wstyd przed lataniem… Zobacz te najbardziej interesujące.

Turystyka kosmiczna

To, co wydaje się niemożliwe za chwile może być codziennością. Oczywiście loty w kosmos póki co dla tych, którzy nie liczą się z pieniędzmi. Latem 2019 Virgin Galactic (należącą do Richarda Bransona) opublikował zdjęcia z nowej hali lotów Spaceport America w Kalifornii – pierwsi kosmonauci amatorzy przygotowują się do lotów suborbitalnych. Jeff Bezos, założyciel firmy Amazon i Blue Origin nie ustępuje mu kroku – realizowane są testy systemów orbitalnych. SpaceX (założona przez Elona Muska) chce zabrać w rejs dookoła księżyca japońskiego miliardera, w ciągu kilku lat chce też zrealizować załogową misję na Marsa. Niewątpliwym trendem w 2020 i najbliższych latach będzie turystyka kosmiczna.

Nagość wszędzie

Jednym z trendów podróżniczych według CN Traveller będzie nudyzm. Plaże nudystów nie wzbudzają obecnie większych emocji, czas jednak na większą swobodę. W 2020 roku zostaw swój strój kąpielowy w domu i ciesz się spontaniczną kąpielą bez żadnego ubrania. Pokonaj własne granice i spróbuj uprawiać jogę, kolarstwo, wybrać się na biwak całkowicie na golasa. Czy trend się przyjmie? Spróbować choć raz może się opłacić ;).

Zdjęcie ilustracyjne, kobieta pod wodospadem
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Seth Doyle Unsplash

Wegańskie hotele

Dieta wegańska ma swoich zwolenników i przeciwników. Coraz częściej również na kosmetykach pojawia się informacja o wegańskim składzie produktu. Vegan Society twierdzi, że gdyby do 2050 roku ludzie przestali jeść mięso, uratowałoby to 8 milionów osób i zmniejszyło emisję gazów cieplarnianych o dwie trzecie. Coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na kwestie ochrony środowiska i ekologii, nie tylko w swoim kraju, ale również za granicą. Saorsa 1875 to pierwszy wegański hotel w Wielkiej Brytanii. Goście mogą spodziewać się naturalnych materiałów, w restauracji serwowane jest specjalne wegańskie menu.

https://www.instagram.com/p/B3KDs7mIL8o/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Podróżowanie na podstawie kodu DNA

Poszukiwanie własnych korzeni, poznawanie “znajomych” miejsc staje się coraz bardziej popularne. Raport MIT Technology Review ujawnił, że na początku 2019 roku ponad 26 milionów osób wykonało test DNA, który ujawnił informacje na temat pochodzenia przodków. Podróż do miejsc, skąd gdzie się wychowywali dla wielu jest niesamowitą przygodą, odpowiedzią na wiele pytań i szansą na zobaczenie “znajomych” synergii kulturowych.

Poszukiwanie własnych korzeni jest jednym z trednów podróżniczych w 2020
Poszukiwanie własnych korzeni jest jednym z trednów podróżniczych w 2020, fot. Mohit Tomar Unsplash

Luksusowe prycze

Łóżka małżeńskie są passe. Nowym trendem w hotelarstwie są luksusowe prycze dostosowane dla rodzin i grupy znajomych. Łóżka piętrowe zaczynają pojawiać się w drogich hotelach. Nie ma tu jednak mowy o niewygodnych materacach, skrzypiących ramach. Wybierz się do The Bohemian Quad w Miami (zarezerwuj na Airbnb) żeby sprawdzić, czy nowy trend Ci się spodoba.

Bohemian Quad, fot. airbnb
Bohemian Quad, fot. airbnb

Spartańskie wakacje

Elektroniczny detoks, minimalizm i najpotrzebniejsze rzeczy – “spartańskie” wakacje stają się coraz popularniejszym sposobem podróżowania. Zamiast dużego bagażu i luksusowego pobytu w hotelu ludzie wybierają pobyt na łonie natury, w ubogich warunkach, które pozwalają na przeżycie. Takie doświadczenie przypomina o tym, że cieszyć można się z małych rzeczy i nie jest potrzebna sterta akcesoriów. Kryjówki od świata pojawiają się na całym świecie. W lasach, na uboczu miast. Podróż bez telefonu, aparatu, tabletu wydaje się w dzisiejszych czasach nierealna, ale może być oczyszczająca.

Zakwaterowanie z dala od cywilizacji jest jednym z trednów podróżniczych w 2020 roku,
Zakwaterowanie z dala od cywilizacji jest jednym z trednów podróżniczych w 2020 roku, fot. Geran de Klerk Unsplash

Hipsterskie rejsy

Nowe “dziecko” Richarda Bransona, Virgin Voyages wypłyną w morze w 2020 roku. Statki wycieczkowe zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom pokoleniu Y i Z. Wnętrza były zaprojektowane przez Toma Dixona, podczas rejsu pasażerowie mogą zrobić sobie tatuaż w specjalnym studiu, wziąć udział w karaoke, wybrać te najlesze płyty wynilowe w klimatycznym sklepie lub wybrać się na rzemieślnicze piwo. Nie zabraknie również wegańskich burgerów i oryginalnych drinków.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top