Connect with us
fot. Turkish Airlines

Artykuły

Turkish Airlines radzi sobie bez dotacji, ich słynny serwis pokładowy wróci na lotach długodystansowych

Turkish Airlines radzi sobie bez dotacji, ich słynny serwis pokładowy wróci na lotach długodystansowych

Pomimo pandemii i ciągle zmieniających się przepisów dotyczących podróży, niektóre linie lotnicze nadal rozszerzają swoje usługi. Jedną z nich są niewątpliwie Turkish Airlines. W Europie tureckie linie wyprzedziły Ryanair i Wizz Air w ilości operacji lotniczych. Linie Turkish Airlines nie zwolniły ani jednego pracownika podczas kryzysu, chociaż pracownicy przez jakiś czas otrzymywali tylko połowę pensji. Dzięki świadczeniu usług transportowych i przewozu towaru udało im się sobie poradzić, nawet bez dotacji rządowych.

Turlish Airlines
Turlish Airlines

Serwis pokładowy stopniowo będzie dostępny podczas każdego lotu

W lutym 2021 Turkish Airlines miały otwartych 208 tras ze Stambułu. Z Turkish Airlines ponownie można latać do odległych miejsc, takich jak Tokio czy Kalifornia. W siatce połączeń dostępne są ciekawe połączenia do egzotycznych krajów, takich jak Seszele.

W ekskluzywnym wywiadzie udzielonym przez jednego z wysokiej rangi przedstawicieli linii lotniczych dowiedzieliśmy się również, że legendarne i wielokrotnie nagradzane usługi pokładowe Turkish Airlines z gorącymi posiłkami i wysokiej jakości napojami będą stopniowo powracać na wszystkich lotach. W ubiegłym roku Turcy postanowili ograniczyć serwis pokładowy, dostępne były specjalnie zapakowane posiłki i napoje, aby zminimalizować ryzyko przeniesienia koronawirusa.

Według prezesa Turkish Airlines İlker Ayci, obsługa pokładowa powróciła już w przypadku 80% lotów długodystansowych ze Stambułu. Dzięki szybkiemu szczepieniu populacji wkrótce zobaczymy tradycyjną turecką żywność na wszystkich dalekich lotach lotniczych. Powinno to nastąpić w kwietniu.

Serwis pokładowy Turkush Airlines, fot. samchui.com
Serwis pokładowy Turkush Airlines, fot. samchui

Jeśli chodzi o loty krótkodystansowe, Turkish Airlines nadal oferują tam pakowane jedzenie i napoje. 

Serwis pokładowy, fot. Turkish Airlines
Serwis pokładowy, fot. Turkish Airlines

Turkish Airlines: najwięcej lotów podczas pandemii

Turkish Airlines wznowiły loty międzynarodowe ze Stambułu 10 czerwca. Od 18 czerwca dodali bezpośrednie loty z 16 miast w sześciu krajach europejskich do 14 tureckich miast, a następnie linie lotnicze wróciły do m.in. Warszawym czy też Berlina i okolicznych stolic. 

Przed kryzysem Turkish Airlines posiadały jedną z największych sieci na świecie liczącą 50 krajowych i 246 międzynarodowych kierunków w 123 krajach. Wszystkie loty komercyjne przewoźnika zostały zawieszone od północy 4 kwietnia. Loty międzynarodowe zostały wstrzymane jeszcze wcześniej, 28 marca.

Oczekuje się, że Turkish Airlines będą jednymi z pierwszych przewoźników, którzy powrócą do pełnego rozkładu jazdy. Szczepienia przeciwko COVID-19 mogą temu pomóc. Rok po wybuchu pandemii linia lotnicza wznowiła większość swojej siatki połączeń.

Tanie loty z Turkish Airlines

Źródło: samchui.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top