Connect with us
Nowy Jork, USA

Artykuły

USA zastanawia się na otwarciem granic. Może się to stać już w połowie maja

USA zastanawia się na otwarciem granic. Może się to stać już w połowie maja

Ostatnie doniesienia sugerują, że biuro Joe Bidena rozważa zniesienie niektórych ograniczeń dotyczących podróży do Stanów Zjednoczonych już w połowie maja. Jeśli plan rzeczywiście będzie wprowadzony w życie,  będzie obejmował poluzowanie zasad przekraczania granic z Meksykiem, Kanadą oraz zgodę na loty z Europy, Wielkiej Brytanii, czy też Brazylii

Advertisement

Podróże do USA już w połowie maja?

Prezydent USA Joe Biden początkowo powiedział, że nie zajmie się złagodzeniem ograniczeń zakazu podróżowania. Jednak według CBNC, dwa źródła twierdzą, że niedługo może dojść do poluzowania restrykcji związanych z pandemią koronawirusa i wznowieniu ruchu turystycznego do USA z m.in. Europy. Wstępnie mówi się o połowie maja.

Według podanych informacji przez CNBS, zniesienie ograniczeń miałoby dotyczyć np. Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Przed pandemią linia Londyn-Nowy Jork była jedną z najbardziej dochodowych na świecie. Samo British Airways przyniosło zysk w wysokości 1 miliarda dolarów rocznie.

Rynek lotniczy między USA a Unią Europejską wciąż cierpi. W 2019 roku w tym czasie rynki te łączyło średnio 871 lotów, aktualne dane pokazują średnio 365 lotów dziennie. Chociaż dane sugerują, że jest to nadal 58-procentowy spadek, nastąpił również pewien wzrost. Porównuje się to z najgorszym tygodniem podczas pandemii koronawirusa, kiedy liczba lotów spada do 166 dziennie.

British Airways i American Airlines testują nowy paszport cyfrowy VeriFLY, linie lotnicze Delta testują podróże bez kwarantanny między wybranymi miejscami docelowymi w USA i we Włoszech.

Aktualnie w USA zaszczepionych jest ok. 22% populacji. Notowany jest również spadek ilości zakażeń.

Źródło: cnbc.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.7/5 - (3 votes)
Click to comment
//
To Top