Connect with us
Rodzinne restauracje na brzegu morza na Mykonosie, fot. MustangJoe Pixabay

Artykuły

Warunki podróży do Grecji

Warunki podróży do Grecji

Planujesz urlop na greckiej plaży? Zastanawiasz się nad city-breakiem w Atenach lub Salonikach albo błogim wypoczynkiem na Santorini lub Mykonosie? Sprawdź zasady obowiązujące przed podróżą oraz warunki powrotu do kraju.

Grecja – warunki podróży

  • Negatywny wynik testu na obecność koronawirusa typu PCR (zaświadczenie powinno zostać sporządzone w j. angielskim). Test należy przeprowadzić nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem. Test jest obowiązkowy dla wszystkich (w tym dzieci które ukończyły 5 lat). Nowość: Grecja będzie uznawać również testy antygenowe (wynik nie starszy niż 48 godzin).
  • Zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR nie wymaga się od osób: w pełni zaszczepionych lub osób, które okażą pozytywny wynik testu PCR wykonanego w okresie 2-9 miesięcy przed planowanym wjazdem (więcej informacji tutaj: podroze.gov/grecja).
  • Rejestracja na stronie: https://travel.gov.gr/#/

Tanie loty do Grecji

Loty do Grecji

Warunki powrotu do Polski

Do 5 czerwca po powrocie do kraju obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. Z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego w kierunku SARS-CoV-2, który jest wykonany:

  • przed przylotem do Polski (nie starszy niż 48 godz.) LUB w Polsce maks. do 48 godz. po przekroczeniu granicy przy podróżach ze strefy Schengen,
  • w Polsce maks. do 48 godz. po przekroczeniu granicy przy podróżach ze strefy Non Schengen.

Z kwarantanny (bez względu na kierunek podróży) zwolnione są m.in. osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, ozdrowieńcy, którzy przebyli chorobę w ciągu ostatnich 6 miesięcy, a także wybrane grupy zawodowe.

Testy na lotniskach: test antygenowy lub RT-PCR zwalniający z kwarantanny można wykonać na wybranych lotniskach po przekroczeniu granicy oraz w laboratoriach poza lotniskiem w ciągu maksymalnie 48 godzin od przekroczenia granicy.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top