Connect with us
Jezioro Bled, Słowenia,

Artykuły

Słowenia: od 15 maja podróż z negatywnym testem

Słowenia: od 15 maja podróż z negatywnym testem

Słowenia ponownie złagodziła zasady dotyczące kwarantanny dla osób wjeżdżających. Podróżni przybywający do Słowenii z krajów o wysokim zagrożeniu epidemiologicznym (całe terytorium Polski) podlegają obowiązkowej kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19 (PCR), nie starszy niż 48 godzin i wykonany w strefie Schengen, Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Izraelu, Kanadzie, Nowej Zelandii i Federacji Rosyjskiej.

Warunki podróży do Słowenii

 • Przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19, nie starszy niż 48 godzin
 • Lub poddanie się 10-dniowej kwarantannie po przyjeździe (od 15 maja ponownie jest możliwość wcześniejszego zakończenia kwarantanny, najwcześniej piątego dnia od jej rozpoczęcia, pod warunkiem negatywnego wyniku testu PCR).
 • Z obowiązku kwarantanny zwolnieni są również ozdrowieńcy (co potwierdza pozytywny wynik testu, od którego upłynęło co najmniej 21 dni i co najwyżej 6 miesięcy lub zaświadczenie lekarskie, że chorowała na COVID-19, a od wystąpienia objawów nie upłynęło jeszcze sześć miesięcy).
 • Z obowiązku kwarantanny zwolnieni są również osoby zaszczepione pod warunkiem przedłożenia zaświadczenia, że od przyjęcia drugiej dawki szczepionki upłynęło: co najmniej 7 dni (w przypadku COMIRNATY Biontech/Pfizer) i co najmniej 14 dni w przypadku szczepionek producentów: Moderna (COVID-19 Vaccine), Russia’s Gamaleya National Centre of Epidemiology i Microbiology (Sputnik V), Sinovac Biotech (CoronaVac) i Sinopharm (COVID-19 Vaccine) oraz 21 dni od przejęcia pierwszej dawki szczepionki producenta AstraZeneca (Vaxzevria COVID-19 Vaccine) lub Serum Institute of India/AstraZeneca (Covishield). Uznawane są również zaświadczenia potwierdzające, że od podania pierwszej dawki szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen producenta Johnson i Johnson/Janssen-Cilag upłynęło co najmniej 14 dni.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Słowenii

 • Obowiązek noszenia maski w publicznych przestrzeniach zamkniętych (zawsze) i otwartych (jeśli nie można zapewnić 3 m odległości między ludźmi).
 • Obowiązek zachowywaniu bezpiecznej odległości.
 • Zakaz zgromadzeń publicznych.

Otwarte są wszystkie placówki edukacyjne, obiekty sportowe, hotele i kampingi (ograniczona liczba dostępnych pokoi i miejsc), restauracje, kawiarnie i bary, placówki kulturalne i handlowe. Osoby korzystające z hoteli, konsumujące wewnątrz obiektów gastronomicznych, korzystające z usług placówek kultury itp. muszą spełniać kryterium PCT tj. być ozdrowieńcem, osobą zaszczepioną lub posiadać negatywny wynik testu PRC lub HAG nie starszy od 48 godzin.

Tranzyt przez Słowenię

Słowenia zezwala na tranzyt bez kwarantanny w nieprzekraczalnym czasie 12 godzin, bez noclegu i bez zbędnych postojów tj. zwiedzania, korzystania z usług gastronomicznych czy odwiedzania atrakcji turystycznych.

Źródło: gov.pl

Lublana Słowenia
Lublana, fot. Eugene Kuznetsov Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top