Connect with us
Malta,

Artykuły

Warunki podróży na Maltę

Warunki podróży na Maltę

Malta to idealna kombinacja wakacyjnego klimatu, zabytków i zabawy. – i to o każdej porze roku! Idealna dla rodzin z dziećmi, grupy znajomych oraz samotnych wilków chodzących własnymi drogami. Wybierz się do baru lub usiądź przy stoliku nad brzegiem morza, gwarantujemy, że za chwilę znajdziesz kogoś ciekawego do rozmów i zabawy. Sprawdź zasady obowiązujące przed podróżą oraz warunki powrotu do kraju.

Malta – warunki podróży

  • Negatywny test RT-PCR wykonany przed podróżą, nie starszy niż 72 godziny (nie dotyczy dzieci poniżej 5 roku życia).
  • Wypełniony formularz na stronie tutaj.
  • Zaświadczenie o szczepieniu będzie akceptowane tylko wtedy, gdy: (a.) Wprowadzono i funkcjonuje unijny paszport Covid oraz (b.) Podpisano umowy dwustronne między Maltą a innym krajem w celu akceptacji wzajemnego poświadczenia szczepień – aktualnie zasada nie obowiązuje.

Tanie loty na Maltę

Loty do Na Maltę

Warunki powrotu do Polski

Do 5 czerwca po powrocie do kraju obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. Z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego w kierunku SARS-CoV-2, który jest wykonany:

  • przed przylotem do Polski (nie starszy niż 48 godz.) LUB w Polsce maks. do 48 godz. po przekroczeniu granicy przy podróżach ze strefy Schengen,
  • w Polsce maks. do 48 godz. po przekroczeniu granicy przy podróżach ze strefy Non Schengen.

Z kwarantanny (bez względu na kierunek podróży) zwolnione są m.in. osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, ozdrowieńcy, którzy przebyli chorobę w ciągu ostatnich 6 miesięcy, a także wybrane grupy zawodowe.

Testy na lotniskach: test antygenowy lub RT-PCR zwalniający z kwarantanny można wykonać na wybranych lotniskach po przekroczeniu granicy oraz w laboratoriach poza lotniskiem w ciągu maksymalnie 48 godzin od przekroczenia granicy.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top