Connect with us
Tower Bridge, Londyn,

Artykuły

Wielka Brytania: 14-dniowa kwarantanna dla prawie wszystkich przyjeżdżających

Wielka Brytania: 14-dniowa kwarantanna dla prawie wszystkich przyjeżdżających

Wielka Brytania wprowadziła dzisiaj obowiązkową dwutygodniową kwarantannę dla osób przybywających z zagranicy. Z kilkoma wyjątkami dotyczy to zarówno obywateli brytyjskich, jak i osób odwiedzających kraj. Wielka Brytania twierdzi, że chce zapobiec tym drugiej fali infekcji nowym koronawirusem.

Kogo dotyczy kwarantanna?

Podróżujący przybywający do Wielkiej Brytanii samolotem, pociągiem, samochodem lub statkiem będą zobowiązani do wypełnienia szczegółowego formularza podróży oraz podania adresu miejsca, w którym spędzą czas kwarantanny. 

Wdrożenie środków kwarantanny w różnych częściach Wielkiej Brytanii jest różne i będzie weryfikowane co trzy tygodnie. Wyjątek stanowią na przykład kierowcy ciężarówek, „niezastąpieni” pracownicy służby zdrowia lub osoby przybywające z Irlandii, które przebywały tam przez co najmniej dwa tygodnie. Ci, którzy naruszą izolację krajową, zostaną ukarani grzywną w wysokości 1000 GBP lub będą ścigani.

Linie lotnicze są niezadowolone

British Airways, EasyJet i Ryanair podjęły już wspólne działania prawne przeciwko rządowi brytyjskiemu, wskazując na „nieproporcjonalny i niesprawiedliwy” sposób postępowania. Lotnisko Heathrow ogłosiło już, że jeśli wprowadzona zostanie 14-dniowa kwarantanna, będzie musiała zwolnić prawie jedną trzecią personelu z powodu niskiego popytu.

Szef Ryanair, Michael O’Leary nie planuje odwoływać lotów z Wielkiej Brytanii. 

“Nie będziemy odwoływać rejsów, bo samoloty z Wielkiej Brytanii są w tej chwili zapełnione. Brytyjczycy będą ignorowali kwarantannę, bo wiedzą, że to głupota” – Michael O’Leary, szef Ryanair.

Źródło: businessinsider.com.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top