Connect with us
Schody Hiszpańskie w Rzymie,

Artykuły

Włochy chcą powitać turystów w maju. Stopniowo będą otwierane plaże, muzea, planowane są koncerty

Włochy chcą powitać turystów w maju. Stopniowo będą otwierane plaże, muzea, planowane są koncerty

Włochy to jedno z ulubionych kierunków turystycznych. Z wielkim oczekiwaniem śledzimy więc informacje na temat otwarcia, ewentualnych ograniczeń i wymagań. We włoskich mediach głośno mówi się o tym, że już po 15 maja zostanie zniesiona obowiązkowa 5-dniowa kwarantanna (aktualnie Polacy podróżujący do Włoch muszą mieć nie tylko negatywny test, ale również spędzić 5 dni w izolacji). Włochy przygotowują się do wprowadzenia COVID certyfikatu (tzw. paszportu immunologicznego), który będzie zawierał informację na temat szczepienia, przechorowania koronawirusa lub też potwierdzającego negatywny test PCR na COVID-19.

Włochy – plany na lato 2021

Złagodzenie restrykcji będzie miało miejsce stopniowo i potrwa do lipca. Obecna sytuacja we Włoszech określana jest jako stabilna, ryzyko zakażenia jest oceniane jako umiarkowane, po 15 maja Włochy mogłoby przejść to tzw. strefy żółtej.

Obecnie we Włoszech są tylko strefy wysokiego ryzyka (czerwone) oraz średniego ryzyka (pomarańczowe). W strefach żółtych nie obowiązywałby np. zakaz przemieszczania się między regionami. Specjalny paszport zawierający informację o szczepieniu, negatywnym teście czy też posiadaniu przeciwciał umożliwiałby Włochom (oraz innym) przemieszczanie się między innymi strefami (żółtymi, pomarańczowymi i czerwonymi).

Włoski rząd chce wprowadzić cyfrowe zielone paszporty dla zaszczepionych przed Unią Europejską. Kraj planuje również usługi kolejowe wolne od koronawirusa do około 90 miejsc docelowych. Warunkiem podróży miałby być negatywny test na COVID-19, który mieliby wszyscy pasażerowie. Innym planowanym rozwiązaniem mają być punkty kontrolne w popularnych miejscowościach turystycznych. 

Kolejną zmianą będzie otwarcie teatrów, muzeów i kin. Dopuszczalne będą także koncerty plenerowe. Restauracje mogą serwować posiłki w porze lunchu i kolacji na świeżym powietrzu. Osoby bez tarasów będą musiały poczekać do 1 czerwca. Od 15 maja otwarte będą baseny zewnętrzne w strefach żółtych.

Źródło: Ansa

Tanie loty do Włoch

Loty – Włochy


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top