Connect with us
Zima w Wenecji, fot. María Julia Martínez Unspash

Artykuły

Podróże do Włoch w okresie świąteczno-noworocznym

Podróże do Włoch w okresie świąteczno-noworocznym

Planujesz wyjazd do Włoch po 10 grudnia? Albo na narty na początku stycznia 2021? Sprawdź, jakie nowe restrykcje będą obowiązywać we Włoszech w okresie świąteczno-noworocznym. 

Włochy – informacje dla podróżnych

 • do 9.12 brak obostrzeń, obowiązek przedstawienia autodeklaracji 
 • 10.12-20.12 obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; w razie braku testu obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie 
 • 21.12-06.01 obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie 
 • 07.01- 15.01 obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu molekularnego lub antygenowego wykonanego w ciągu 48 h przed przekroczeniem granicy Włoch; chyba, że przebywało się na terytorium Polski w dniach 21.12-06.01, wtedy również przyjeżdżając do Włoch należy poddać się 14-dniowej kwarantannie.

W dniach 21 grudnia 2020 r – 06 stycznia 2021 r. obowiązuje zakaz przemieszczania się pomiędzy regionami. Dodatkowo w dniach 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia obowiązuje zakaz przemieszczania się pomiędzy gminami.


Tonale Pass, Włochy, fot. Simone Pellegrini Unsplash

Ograniczenia na terytorium całych Włoch w określonym czasie

 • Podtrzymany jest absolutny zakaz opuszczania miejsca zamieszkania przez osoby poddane kwarantannie ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19 do czasu potwierdzenia ich całkowitego wyzdrowienia.
 • Podtrzymany jest bezwzględny zakaz opuszczania miejsca zamieszkania dla osób z objawami infekcji i gorączką (powyżej 37,5°C) oraz nakaz informowania o chorobie lekarza rodzinnego.
 • Komunikacja publiczna, ruch lotniczy i kolejowy nie zostały wstrzymane, ale znacząco ograniczone; osoby, których temperatura ciała przekracza 37,5°C, nie będą dopuszczane do podróży pociągami na trasach długodystansowych. 
 • Wszelkie środki transportu publicznego mogą być wypełnione jedynie w 50%.

Źródło: gov.pl/web/wlochy


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product