Connect with us
Gran Canaria, Wyspy Kanaryjskie

Artykuły

Wyspy Kanaryjskie w lecie: test i mierzenie temperatury

Wyspy Kanaryjskie w lecie: test i mierzenie temperatury

Zgodnie z zapowiedziami granice Hiszpanii mają zostać otwarte 1 lipca (zobacz również: Otwarte granice dla Polaków). Nie będzie wymagana 14-dniowa kwarantanna. Hiszpańskie wyspy chcąc zachęcić turystów do ich odwiedzenia i przekonania o tym, że są bezpieczne planują różnego rodzaju rozwiązania. Chcą robić turystom testy na nowy koronawirus i mierzyć temperaturę.

W porównaniu z innymi miejscami, Wyspy Kanaryjskie nie miały potwierdzonych wielu pozytywnych przypadków zakażenia nowym koronawirusem. Większa część Hiszpanii, w tym Wyspy Kanaryjskie planują wejść w fazę “po kwarantannie” 21 czerwca. Podróże między tymi wyspami są dozwolone od 8 czerwca.

Bezpieczne wakacje i ekoturystyka

Autorytety w dziedzinie turystyki chcą zapewnić odwiedzającym Wyspy Kanaryjskie przyjemne wakacje, a jednocześnie pomóc branży postawić się na nogi. Bezpieczeństwo musi iść w parze z ochroną środowiska. Turystyka na wyspach musi zmierzyć się z problemem odpadów z tworzyw sztucznych. Podróżni będą zachęcani do kupowania rzeczy wielokrotnego użytku oraz pochodzących od lokalnych producentów.

Gran Canaria
Gran Canaria, fot. adamkontor Pixabay

Jak dolecieć na Wyspy Kanaryjskie?

Większość lotów międzynarodowych na Wyspy Kanaryjskie z Europy powinna rozpocząć się później w czerwcu lub na początku lipca. Wizz Air leci już na Teneryfę i Gran Canarię z Londynu. Ryanair ogłosił, że chce uruchomić 40 procent regularnych lotów od lipca, w tym loty do/z Teneryfy, Fuerteventura i Gran Canarii. Wyspy Kanaryjskie współpracują ze Światową Organizacją Turystyczną w celu przetestowania pierwszego na świecie cyfrowego paszportu zdrowotnego podczas „bezpiecznego lotu” z Madrytu na początku lipca.

Playa de Las Teresitas, Santa Cruz de Tenerife,
Playa de Las Teresitas, Santa Cruz de Tenerife, fot. mikezwei Pixabay

Będzie potrzebna kwarantanna albo negatywny test na nowy koronawirus?

Wszystkim pasażerom, bez względu na to, skąd pochodzą, zaleca się przetestowanie pod kątem COVID-19 przed podróżą (na 48 do 72 godzin przed wylotem). Nie jest to jednak wymagane, ale zalecane. Osoby, które zostaną poddane testom z wyprzedzeniem, szybciej zostaną dopuszczone do wszystkich formalności po przybyciu na wyspy i otrzymają kupony, z których mogą skorzystać u lokalnych sprzedawców.

Przylatujący na Wyspy Kanaryjskie, którzy nie wykonają testu w domu, będą go mieli wykonany po przylocie na wyspy. W lecie będzie on wykonywany za darmo. Wyniki miałyby być znane w ciągu godziny. Wszystkim pasażerom po przylocie oraz przed powrotem będzie zmierzona temperatura. Lonely Planet pisze, że w przypadku jeśli okaże się, że wynik testu podróżującego na nowy koronawirus jest pozytywny, będzie on bezpłatnie przewieziony do kwarantanny lub szpitala.

Aktualnie noszenie maseczki zakrywającej usta i nos jest obowiązkowe w całej Hiszpanii w przypadku jeśli w danym miejscu nie ma możliwości zachowania dystansu społecznego.

Będą otwarte hotele, bary i restauracje?

Hotele w Hiszpanii mogą być otwarte już od początku maja. Chociaż większość z nich pozostaje cały czas zamknięta, wiele powoli i ostrożnie przygotowuje się na przyjęcie gości. Istnieją ograniczenia co do ilości gości. Hotele mogą ich przyjąć 50%, restauracje w ogródkach na zewnątrz do 75% (do 50% wewnątrz), bary – odległość między ludźmi ma wynosić 1,5 metra.

Jak to będzie wyglądać z zakwaterowaniem na Wyspach Kanaryjskich?

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, Wyspy Kanaryjskie będą oceniać każde miejsce osobno, w szczególności będą zachęcać do zachowania dystansu społecznego. Ważną kwestią będzie sprzątanie i zachowanie czystości, śniadanie w formie bufetu będzie podawane inaczej, między leżakami na plaży będą większe odstępy. Popularne będą więc apartamenty i wille z opcją samoobsługi. Obiekty noclegowe planując zdigitalizować różnego rodzaju formularze, płatności będą przyjmowane przede wszystkim za pomocą karty, kwestię zameldowania będzie można dokonać za pomocą aplikacji lub na stronie, wybór posiłku w restauracji może być bardziej “cyfrowy” – klienci będą wybierać posiłki za pomocą formularza internetowego lub aplikacji, czy też kodu QR. 

Komunikacja miejska na Wyspach Kanaryjskich

Filtry powietrza, żele antybakteryjne, ograniczenia co do ilości osób – niezależnie od tego, czy turysta wybierze autobus, samolot lub łódź, będzie musiał liczyć się z ograniczeniami.

Parque Nacional del Teide, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
Parque Nacional del Teide, Teneryfa, fot. Michal Mrozek Unsplash

Czy plaże na Wyspach Kanaryjskich będą otwarte?

Plaże na wyspach są otwarte już od maja. Na tych większych trzeba dotrzymywać dwumetrowy dostęp, na tych mniejszych istnieją ograniczenia co do ilości osób. Podobne zasady obowiązują w przypadku muzeów, galerii i targów.

Źródło: Lonely Planet

Tanie loty na Wyspy Kanaryjskie

Loty do Wyspy Kanaryjskie


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top