Connect with us
Mapa Europy,

Artykuły

Otwarte granice dla Polaków w Europie

Otwarte granice dla Polaków w Europie

Europa zaczyna otwierać swoje granice. Kwarantanna, testy – każdy z krajów Europy z jednej strony chce powrócić do  swobodnego poruszania się w ramach strefy Schengen, z drugiej zaś obawia się wzrostem liczby zachorowań. 

Przedstawiamy informację na temat krajów do których już można pojechać i tych, które planują otworzyć swoje granice Polakom. Polska z 12 na 13 czerwca znosi kontrole na granicach (szczegóły)

Aktualizacja: 12.07 15:00

Granice otwarte dla Polaków

Albania

1 czerwca Albania otworzyła lądowe przejścia graniczne. Nie ma obowiązku kwarantanny i przedstawienia negatywnego wyniku testu. Loty do/z Albanii zostaną wznowione prawdopodobnie 15 czerwca.

Austria

16 czerwca Austria ponownie otworzyła swoje granice dla obywateli 31 państw europejskich, w tym Polski. Nie ma obowiązku kwarantanny i przedstawienia negatywnego wyniku testu. Lotniska w Austrii obsługują loty do wybranych krajów.

Belgia

Od 15 czerwca Belgia chce otworzyć swoje granice dla obywateli Unii Europejskiej i strefy Schengen. Nie ma obowiązku kwarantanny i przedstawienia negatywnego wyniku testu.

Bułgaria

Od 1 czerwca obywatele większości krajów Unii (z wyjątkiem np. Wielkiej Brytanii) mogą przekroczyć granice Bułgarii. Nie ma obowiązku kwarantanny i przedstawienia negatywnego wyniku testu. Loty do/z Bułgarii zostaną wznowione prawdopodobnie 15 czerwca.

Chorwacja

Od 28 maja granice Chorwacji są otwarte dla obywateli dziesięciu państw UE, w tym m.in Polski, Niemiec, Austrii i Czech. Nie ma obowiązku kwarantanny i przedstawienia negatywnego wyniku testu. Wcześniej należy uzupełnić specjalny formularz (formularz – przekroczenie granicy: Chorwacja). Loty do Chorwacji mogłyby być wznowione na początku lipca.

Czarnogóra

Od 1 czerwca Czarnogóra otworzyła swoje granice turystom z zagranicy. Na liście krajów, które mogą przekroczyć granicę z Czarnogórą jest również Polska. Polacy podróżujący do Czarnogóry zwolnieni są z przedstawienia negatywnego wyniku testu na nowy koronawirus na podstawie warunków: gov.me

Czechy

Od 15 czerwca Czechy otworzą swoje granice dla obywateli krajów z niskim poziomem ryzyka. Od połowy czerwca Polacy będą mogli wjechać do Czech. Nie ma obowiązku kwarantanny i przedstawienia negatywnego wyniku testu. Wyjątek dotyczy mieszkańców Śląska – ze względu na dużą ilość zachorowań wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu.

Cypr

Granice Cypru są aktualnie otwarte. Aktualizacja 6.07: Polska znajduje się obecnie w grupie A. Oznacza to, że Polacy nie muszą przedstawiać wyników testu na nowy koronawirus.

Dania

Możliwy wjazd turystyczny, Polska na liście krajów otwartych warunkowo, przy zwiększeniu zachorowań na Covid19 decyzja może zostać zmieniona.

Francja

Od 15 czerwca Francja chce otworzyć swoje granice dla obywateli Unii Europejskiej i strefy Schengen. Nie ma obowiązku kwarantanny i przedstawienia negatywnego wyniku testu.

Grecja

15 czerwca Grecja planuje otworzyć sezon turystyczny. Granicę będą mogli przekraczać również Polacy. Nie ma obowiązku testu i przedstawienia negatywnego wyniku testu. Testy na obecność nowego koronawirusa będą jednak wykonywane wyrywkowo. 

Hiszpania

Od 1 lipca cudzoziemcy, którzy będą przekraczać granicę Hiszpanii nie będą musieli odbyć 14-dniowej kwarantanny. 

Holandia

Otwarte granice.

Islandia

15 czerwca Islandia otworzy granice obywatelom Unii Europejskiej.Turyści będą mogli wyboru: iść na dwutygodniową kwarantannę, poddać się testowi na koronawirusa lub przedstawić zaświadczenie mówiące o stanie zdrowia.

Litwa, Łotwa, Estonia

Od 1 czerwca obywatele 16 krajów strefy Schengen, w tym Polski bez 14-dniowej kwarantanny.

Malta

Malta dodała Polskę do listy bezpiecznych krajów, umożliwi podróże od 1 lipca (bez testów i kwarantanny).

Niemcy

Od 15 czerwca obywatele krajów Unii, Wielkiej Brytanii będą mogli swobodnie podróżować po Niemczech – wtedy też zostaną też zniesione kontrole na granicach.

Portugalia

Granice powietrzne w Portugalii kontynentalnej są otwarte dla lotów z krajów strefy Schengen, czyli również dla Polski (wyjątki dotyczą m.in. Włochów).

Serbia

Otwarte granice.

Słowacja

Słowacja otworzyła z Polską 20.06 o 6 rano.

Szwajcaria

Od 15 czerwca Szwajcaria chce otworzyć swoje granice dla obywateli Unii Europejskiej i strefy Schengen. Nie ma obowiązku kwarantanny i przedstawienia negatywnego wyniku testu.

Szwecja

Otwarte granice.

Węgry

Od 18 czerwca obywatelom Unii, w tym Polski przywrócono prawo nieograniczonego wjazdu na terytorium Węgier. Obywatele państw UE są zwolnieni z obowiązku kwarantanny.

Włochy

3 czerwca mają otwarte granice dla obywateli Unii Europejskiej. ie ma obowiązku kwarantanny i przedstawienia negatywnego wyniku testu.

Wielka Brytania/Irlandia 

Otwarte granice. W przypadku podróży do Wielkiej Brytanii i Irlandii obowiązuje 14-dniowa kwarantanna.

Zapowiadane otwarcie granic dla Polaków

Gruzja 

1 lipca Gruzja chce otworzyć swoje granice dla turystów. Aktualnie władze Gruzji informują, że obcokrajowcy będą musieli przedstawić negatywny wynik testu.

Norwegia

Od 15 lipca Polacy mogą przekroczyć granice Norwegii, nie jest wymagany test ani kwarantanna.

Słowenia

Polska nie znalazła się na liście bezpiecznych krajów, po przybyciu do kraju obowiązuje kwarantanna. Możliwy jest jednak tranzyt.

Granice Polski otwarte w nocy z 12 na 13 czerwca

W nocy z piątku na sobotę (z 12 na 13 czerwca) Polska zniesie kontrole na swoich wewnętrznych granicach (z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą) dla obywateli Unii Europejskiej. Od 16 czerwca mogą zostać wznowione również loty międzynarodowe.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (3 votes)
//
To Top