Connect with us
Zatoka Kotorska Czarnogóra

Artykuły

1 czerwca swoje granice otwiera Czarnogóra (również dla Polaków)

1 czerwca swoje granice otwiera Czarnogóra (również dla Polaków)

Bałkany z roku na rok cieszą się wielkim zainteresowaniem turystów. 24 maja Czarnogóra ogłosiła, że jest pierwszym krajem wolnym od koronawirusa. Tego dnia wyzdrowiała ostatnia osoba. Od 1 czerwca kraj otworzy swoje granice dla tych państw, których sytuacja epidemiologiczna jest dobra (nie więcej niż 25 chorych na 100 000 obywateli). 

Advertisement

Czarnogóra a koronawirus

Kraj zamieszkany przez ponad 620 tysięcy osób potwierdził pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem 17 marca 2020. Różnego rodzaju obostrzenia w kraju miały miejsce jednak dużo wcześniej przed pierwszym potwierdzeniem. Od 4 maja w Czarnogórze nie potwierdzili żadnego nowego przypadku. Nowym koronawirusem zaraziło się 324 osoby (w tym 9 umarło).

Premier Czarnogóry, Duško Marković ogłosił 24 maja, że kraj jest wolny od koronawirusa. 

Granice Czarnogóry otwarte dla:

Czarnogóra otworzy swoje granice 1 czerwca dla krajów, w których sytuacja epidemiologiczna jest dobra (nie więcej niż 25 chorych na 100 000 obywateli). Należą do nich: Chorwacja, Słowenia, Austria, Niemcy, Polska, Czechy, Węgry, Albania, Grecja. Lista krajów może być w przyszłości rozszerzona.

Obywatele tych krajów mogą przekroczyć granicę Czarnogóry – nie muszą przedstawić negatywnego testu na nowy koronawirus ani przejść 14-dniowej kwarantanny. 

Tanie loty do Czarnogóry

Loty do Czarnogóry

Loty do/z Polski 

Od 1 czerwca w Polsce mają być wznowione loty krajowe, od połowy czerwca – międzynarodowe. Aktualnie zakaz lotów międzynarodowych obowiązuje do 6 czerwca.

Powrót do Polski po zagranicznych wakacjach

Czy po powrocie do kraju konieczne będzie odbycie kwarantanny? Nie jest to jeszcze znane. Podczas rozmowy szefowej resortu rozwoju Jadwigi Emilewicz w Polsat News padły słowa: “Jeśli sytuacja będzie rozwijać się w tempie nie szybszym, niż ma to do czynienia teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic”.

Źródło: Reuters, eu.usatoday.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Click to comment
//
To Top