Connect with us
Kotor, Czarnogóra

Artykuły

Niesamowite Bałkany: Czarnogóra, loty do Podgoricy

Niesamowite Bałkany: Czarnogóra, loty do Podgoricy

Bałkany z roku na roku coraz bardziej przekonują do siebie turystów. Do wielu krajów na Bałkanach można już polecieć z Polski. Jakie atrakcje czekają wszystkich, którzy wybierają się do Czarnogóry?

Kotor

Kotor to jednoznacznie perła Czarnogóry. Leżące nad Zatoką Kotorską miasto słynie z murów miejskich, które mają około 4,5 kilometra. Spacer po murach oferuje przepiękne widoki na miasto i zatokę. Wąskie uliczki starego miasta prowadzą w różne ciekawe zaułki.

Kotor, Czarnogóra
Kotor, fot. Alexandr Bormotin Unsplash
Kotor, Czarnogóra
Kotor, fot. Evelyn Paris Unsplash

Budva

Budva leżąca nad Riwierą Budvańską jest jednym z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych w Czarnogórze. Na uwagę zasługuje starówka otoczona murami z XV wieku. W pobliżu Budvy znajduje się niewielka wyspa, Sveti Nikola (Wyspa św. Mikołaja). To idealne miejsce na plażowanie i kąpiel z dala od tłumów.

Budva, Czarnogóra
Budva, fot. Mika Unsplash

Herceg Novi

Herceg Novi to czarnogórski kurort położony niedaleko chorwackiej granicy. Stare miasto jest częściowo otoczone murami i tureckimi twierdzami (m.in. twierdza Kanli kula, w której obecnie znajduje się teatr pod gołym niebem). Herceg Novi słynie z uzdrowisk klimatycznych.

Herceg Novi, Czarnogóra
Herceg Novi, fot. MilosB Pixabay

Petrovac

Spokojniejszy kurort położony pomiędzy Budvą i Barem. Turystów przyciąga przede wszystkim ze względu na 600-metrową piaszczystą plażę. W okolicy w Lučice i Buljarica również można znaleźć plaże.

Petrovac, Czarnogóra
Petrovac, fot. Srdjan Ivankovic Unsplash

Podgorica

Stolica Czarnogóry położona jest nad rzeką Morača, która w górach na północ od miasta wyrzeźbiła w nich kanion, którego głębokość sięga nawet 1000 metrów. Będąc w Podgoricy warto zajrzeć do Soboru Zmartwychwstania Pańskiego, którego wnętrza pokrywają freski.

Podgorica, Czarnogóra
Podgorica, fot. falco Pixabay

Góry Czarnogóry

Czarnogóra jest górzystym krajem na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Najwyższy szczyt Czarnogóry, Zla Kolata ma wysokość 2534 m n.p.m. i należy do pasma Gór Północnoalbańskich, nazywanych również Górami Przeklętymi. Szczyt Zla Kolata położona jest w Parku Narodowym Prokletije, w którego ramach znajdują się jeziora polodowcowe. Park słynie również z motyli, których występuje tu ponad 180 gatunków.

Parki Narodowe Czarnogóry

Oprócz Parku Narodowego Prokletije z najwyższym szczytem Zla Kolata w Czarnogórze znajduje się kilka innych parków i rezerwatów fauny i flory. Największym z nich jest Park Narodowy Durmitor, który obejmuje największy w Europie kanion rzeki, którego głębokość dochodzi nawet do 1300 metrów.

Park Narodowy Durmitor, Czarnogóra
Park Narodowy Durmitor, fot. Dejan Zakic Unsplash
Park Narodowy Durmitor, Czarnogóra
Park Narodowy Durmitor, fot. Fabien Rousselot Unsplash

Jezioro Szkoderskie

Jezioro Szkoderskie położone jest na granicy Albanii i Czarnogóry i jest największym jeziorem na Półwyspie Bałkańskim. Duża część jeziora objęta jest przez Park Narodowy Jezioro Szkoderskie. Występują tu m.in. pelikany, kormorany, czaple.

Jezioro Szkoderskie, Czarnogóra
Jezioro Szkoderskie, fot. Boudewijn “Bo” Boer Unsplash

Bilety lotnicze do Czarnogóry

Bezpośrednie loty z Podgoricą, stolicą Czarnogóry realizuje Ryanair. Do Podgoricy polecisz z Berlina, Wrocławia lub Warszawy. Bilety do Czarnogóry zarezerwujesz na Flipo.pl.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.7/5 - (10 votes)
//
To Top