Connect with us
Kotor, Czarnogóra,

TOP oferty

Niesamowite Bałkany: lista połączeń lotniczych

Niesamowite Bałkany: lista połączeń lotniczych

Bałkany z roku na rok coraz bardziej przekonują do siebie turystów swoją autentycznością, kulturą, zabytkami i kuchnią. Jak dotrzeć na Bałkany? Przedstawiamy listę połączeń linii niskobudżetowych na Bałkany z polskich lotnisk, Berlina i słowackiej Bratysławy.  

Albania

To stolicy Albanii, Tirany można dolecieć z Polski z przesiadką z m.in. polskim LOT-em lub Lufthansą. Najbliższe lotnisko z którego dolecimy bezpośrednio do Tirany znajduje się w Budapeszcie (lot na trasie Budapeszt – Tirana realizowane jest przez Wizzair). Alternatywnie można wybrać połączenie lotnicze do czarnogórskiej Podgoricy lub greckiego Korfu i promem popłynąć do  Sarandy.

Saranda Albania
Sarada, fot. Elion Jashari Unsplash
Sarada o zmroku, Albania
Sarada o zmroku, fot. David Mark Pixabay

Bośnia i Hercegowina

Do Bośni i Hercegowiny do miejscowości Tuzla dolecisz z Berlina. Połączenie jest realizowane przez linie Wizzair. Tuzla jest oddalona o 120 km na północ od Sarajewa, stolicy państwa.

Targ w Sarajewie, Bośnia i Herzecegowina
Targ w Sarajewie, fot. Chris Spencer-Payne Pixabay

Bułgaria

Bułgaria to całoroczna destynacja, zimą idealna na jazdę na nartach, latem na kąpiel w morzu. Bułgarska riwiera to plaże, zabytki i atrakcje. Do Bułgarii dostaniesz się do Sofii (lot Ryanairem z Berlina), Burgas (lot z Katowic i Warszawy z Wizzairem oraz z Krakowa i Warszawy z Ryanairem) oraz do Warny (lot z Berlina liniami Wizzair). Z Polski można wybrać również loty z liniami LOT (bezpośredni lot z Warszawy do Sofii lub Warny).

Burgas, Bułgaria
Burgas, fot. Christo Anestev Pixabay

Czarnogóra

Z tradycyjnych przewoźników na trasie Warszawa – Podgorica połączenie bezpośrednie realizuje polski LOT oraz Wizzair. Alternatywnie możesz wybrać lot z Wrocławia lub Berlina z liniami Ryanair.

Kotor to bezsprzecznie perła Czarnogóry.

Kotor, Czarnogóra
Kotor, fot. Ivana Djudic Unsplash

Grecja

Grecja to historia, zabytki, plaże, góry i wyspy. Sam wybór miejsca na urlop wydaje się niemożliwy ze względu na ogromną różnorodność. Podróż rozpocznij w Atenach, kolebce europejskiej cywilizacji. Loty do Aten realizowane są prawie z każdego polskiego lotniska.

Najlepsze miejsca – Grecja: wymarzony urlop.

Zobacz również: 8 pomysłów na Grecję oraz 10 najlepszych greckich wysp.

Akropol w Atenach, Grecja
Akropol w Atenach, fot. Kylie Docherty Unsplash
Santorini, grekca wyspa
Santorini, fot. Theodoris Katis Unsplash.jpg

Kosowo

Najbliższe bezpośrednie połączenie z Prisztiną realizowane jest z Budapesztu liniami Wizzair. Alternatywnym połączeniem może być lot do Skopje w Macedonii lub serbskiego Niszu.

Prizren w Kosowie,
Prizren w Kosowie, fot. Jerzy Andrzej Kucia Pixabay

Macedonia

Do Macedonii dolecisz wybierając połączenie z liniami lotniczymi Wizzair. Loty do Skopje odbywają się ze słowackiej Bratysławy oraz Berlina.

Ochryda, Macedonia
Ochryda, fot. Gorjan Ivanovski Unsplash

Serbia

Do Belgradu dolecisz z LOT-em. Linie Ryanair realizują połączenie do Niszu (loty odbywają się z Berlina lub Bratysławy). Jedną z perełek Serbii jest Nowy Sad, znajdujący się w północnej części kraju.

Belgrad, Serbia
Belgrad, fot. stevanaksentijevic Pixabay

Chorwacja

Chorwacja to TOP destynacja. Wybierz się na jedną z wysp w pobliżu Zadaru, zachwyć się przyrodą w parku narodowym Jezior Plitwickich, wypożycz łódkę i wybierz się na rejs wzdłuż chorwackiego wybrzeża.

Zobacz także: 10 najlpiękniejszych plaży w Chorwacji.

Plaża w Rabac, fot. Dario Racane' Dreamstime.comPlaża w Rabac, Istria Chorwacja
Plaża w Rabac, fot. Dario Racane’ Dreamstime.comPlaża w Rabac, Istria Chorwacja
Dubrownik, Chorwacja
Dubrownik, fot.Cat Bassano Unsplash

Rumunia

LOT realizuje bezpośrednie połączenie z Warszawy do Bukaresztu. Liniami niskobudżetowymi do Rumunii możesz się dostać wybierając lot z Berlina do Kluż-Napoki. Nietypową, ale ciekawą wycieczką może być wyprawa do miejscowości Sapanta, gdzie znajduje się Wesoły Cmentarz.

Wesoły Cmentarz w Rumunii,
Wesoły Cmentarz w Rumunii, fot. falco Pixabay
Droga Transfogaraska, rumunia
Droga Transfogaraska, fot. Ümit Yıldırım Unsplash

Tanie loty na Bałkany

Loty na Bałkany


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.9/5 - (18 votes)
//
To Top