Connect with us
EMBRAER, LOT, fot. lot.com/pl

Artykuły

LOT od 1 czerwca wznowi loty krajowe

LOT od 1 czerwca wznowi loty krajowe

30 lotów krajowych w ciągu dnia, nowe procedury bezpieczeństwa i nadzieja na powrót lotów międzynarodowych. Co planuje w najbliższym czasie narodowy przewoźnik?

LOT: wznowione trasy od 1 czerwca

Narodowy przewoźnik planuje realizować około 30 lotów dziennie z 8 portów lotniczych. 

“Pierwszy, pilotażowy etap obejmuje stopniowe przywracanie połączeń krajowych, nastawionych przede wszystkim na wsparcie biznesu i budzącej się branży turystycznej. W trosce o Twój komfort i bezpieczeństwo, przygotowaliśmy ofertę z uwzględnieniem bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce, a także w oparciu o zasady bezpieczeństwa rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny i międzynarodowe organizacje branżowe “ – lot.com/pl.

Lista wznowionych tras:

 • Warszawa – Gdańsk: do trzech lotów dziennie
 • Warszawa – Kraków/Poznań/Rzeszów/Szczecin/Wrocław/Zielona Góra: do dwóch razy dziennie
 • Kraków – Gdańsk: raz dziennie

A co z lotami międzynarodowymi?

W systemie rezerwacyjnym LOT istnieje możliwość rezerwacji lotów międzynarodowych od 1 lipca (aktualizacja 8.06.2020).

“Mając na uwadze Twój komfort związany z planowaniem przyszłych podróży, zamierzamy wprowadzić dwutygodniowy cykl informowania o zmianach w naszej siatce połączeń. Kolejne etapy planu wznawiania lotów obejmują m.in. uzupełnienie siatki połączeń krajowych, a potem rozszerzenie jej o rejsy europejskie do miejsc, w których sytuacja epidemiczna na to pozwoli. Realizacja naszych założeń będzie jednak uzależniona od rekomendacji międzynarodowych regulatorów lotniczych, m.in. Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA czy Agencji ds. Bezpieczeństwa Lotniczego EASA, a także działań poszczególnych państw związanych z zapobieganiem COVID-19” –  lot.com/pl.

15 czerwca: wstępna data otwarcia polskich granic

Wczoraj informowaliśmy o wstępnej dacie otwarcia granic Polski. Podczas rozmowy szefowej resortu rozwoju Jadwigi Emilewicz w Polsat News padły słowa: “Jeśli sytuacja będzie rozwijać się w tempie nie szybszym, niż ma to do czynienia teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic”.

15 czerwca jest też datą, do kiedy są zamknięte granice Unii Europejskiej.

[AKTUALIZACJA 8.06] Zakaz lotów krajowych obowiązuje do 31 maja, międzynarodowych do 30 czerwca (przeczytaj tutaj).

Nowe procedury bezpieczeństwa

Podróżowanie samolotem nie będzie przypominać tej, którą jeszcze pamiętamy z początku bieżącego roku. W oparciu o różnego rodzaju procedury bezpieczeństwa i zalecenia ulegną zmianie np. kwestie związane z odprawą.

#BezpiecznyLOT – informacje praktyczne:

 • Kontrola pomiaru temperatury, wynik przekraczający 38°C może stać się podstawą do odmowy wejścia na pokład samolotu.
 • Obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką od momentu wejścia na teren lotniska, w trakcie kontroli bezpieczeństwa, lotu aż do opuszczenia lotniska docelowego.
 • Zasada dystansu przestrzennego – pasażerowie będą zajmowali miejsca zgodnie z planem szachownicy (nie dotyczy rodzin lub opiekunów z dziećmi).
 • Napoje i przekąski będą serwowane w indywidualnych opakowaniach.
 • Bagaż podręczny: wymiary 55x40x23 cm, waga do 10 kg.
 • Samoloty wyposażone są w filtry typu HEPA (High Efficiency Particulate-Air), które usuwają 99,9% bakterii i wirusów unoszących się w powietrzu. Schowki ponad siedzeniami oraz luki bagażowe dezynfekowane są regularnie za pomocą specjalnych środków biobójczych.

Więcej szczegółów LOT poda do 25 maja.

Źródło: lot.com/pl , businessinsider.com.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top