Connect with us
EMBRAER, LOT, fot. lot.com/pl

Artykuły

LOT od 1 czerwca wznowi loty krajowe

LOT od 1 czerwca wznowi loty krajowe

30 lotów krajowych w ciągu dnia, nowe procedury bezpieczeństwa i nadzieja na powrót lotów międzynarodowych. Co planuje w najbliższym czasie narodowy przewoźnik?

Advertisement

LOT: wznowione trasy od 1 czerwca

Narodowy przewoźnik planuje realizować około 30 lotów dziennie z 8 portów lotniczych. 

“Pierwszy, pilotażowy etap obejmuje stopniowe przywracanie połączeń krajowych, nastawionych przede wszystkim na wsparcie biznesu i budzącej się branży turystycznej. W trosce o Twój komfort i bezpieczeństwo, przygotowaliśmy ofertę z uwzględnieniem bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce, a także w oparciu o zasady bezpieczeństwa rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny i międzynarodowe organizacje branżowe “ – lot.com/pl.

Lista wznowionych tras:

 • Warszawa – Gdańsk: do trzech lotów dziennie
 • Warszawa – Kraków/Poznań/Rzeszów/Szczecin/Wrocław/Zielona Góra: do dwóch razy dziennie
 • Kraków – Gdańsk: raz dziennie

A co z lotami międzynarodowymi?

W systemie rezerwacyjnym LOT istnieje możliwość rezerwacji lotów międzynarodowych od 15 czerwca – jest to prawdopodobna data otwarcia granic Polski i Unii Europejskiej. Sytuacja jest jednak na tyle dynamiczna i może ulec zmianie.

“Mając na uwadze Twój komfort związany z planowaniem przyszłych podróży, zamierzamy wprowadzić dwutygodniowy cykl informowania o zmianach w naszej siatce połączeń. Kolejne etapy planu wznawiania lotów obejmują m.in. uzupełnienie siatki połączeń krajowych, a potem rozszerzenie jej o rejsy europejskie do miejsc, w których sytuacja epidemiczna na to pozwoli. Realizacja naszych założeń będzie jednak uzależniona od rekomendacji międzynarodowych regulatorów lotniczych, m.in. Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA czy Agencji ds. Bezpieczeństwa Lotniczego EASA, a także działań poszczególnych państw związanych z zapobieganiem COVID-19” –  lot.com/pl.

15 czerwca: wstępna data otwarcia polskich granic

Wczoraj informowaliśmy o wstępnej dacie otwarcia granic Polski. Podczas rozmowy szefowej resortu rozwoju Jadwigi Emilewicz w Polsat News padły słowa: “Jeśli sytuacja będzie rozwijać się w tempie nie szybszym, niż ma to do czynienia teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic”.

15 czerwca jest też datą, do kiedy są zamknięte granice Unii Europejskiej.

Aktualnie zakaz lotów cywilnych do/z Polski obowiązuje do 23 maja. Nie jest jeszcze znane, czy termin będzie przedłużony.

[AKTUALIZACJA 22.5] Zakaz lotów krajowych obowiązuje do 31 maja, międzynarodowych do 6 czerwca (przeczytaj tutaj).

Nowe procedury bezpieczeństwa

Podróżowanie samolotem nie będzie przypominać tej, którą jeszcze pamiętamy z początku bieżącego roku. W oparciu o różnego rodzaju procedury bezpieczeństwa i zalecenia ulegną zmianie np. kwestie związane z odprawą.

#BezpiecznyLOT – informacje praktyczne:

 • Kontrola pomiaru temperatury, wynik przekraczający 38°C może stać się podstawą do odmowy wejścia na pokład samolotu.
 • Obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką od momentu wejścia na teren lotniska, w trakcie kontroli bezpieczeństwa, lotu aż do opuszczenia lotniska docelowego.
 • Zasada dystansu przestrzennego – pasażerowie będą zajmowali miejsca zgodnie z planem szachownicy (nie dotyczy rodzin lub opiekunów z dziećmi).
 • Napoje i przekąski będą serwowane w indywidualnych opakowaniach.
 • Bagaż podręczny: wymiary 55x40x23 cm, waga do 10 kg.
 • Samoloty wyposażone są w filtry typu HEPA (High Efficiency Particulate-Air), które usuwają 99,9% bakterii i wirusów unoszących się w powietrzu. Schowki ponad siedzeniami oraz luki bagażowe dezynfekowane są regularnie za pomocą specjalnych środków biobójczych.

Więcej szczegółów LOT poda do 25 maja.

Źródło: lot.com/pl , businessinsider.com.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Click to comment
//
To Top