Connect with us
Gruzja

Artykuły

Gruzja chce otworzyć granice dla turystów 1 lipca

Gruzja chce otworzyć granice dla turystów 1 lipca

Już w połowie czerwca Gruzja chce wznowić turystykę krajową, od 1 lipca zaś będą mogli odwiedzić ją turyści. Aktualnie serwis agenda.ge podaje, że będzie wymagane przedstawienie negatywnego wyniku testu na nowy koronawirus, który nie będzie starszy niż 72 godziny.

Advertisement

AKTUALIZACJA 26.06: Gruzja przedłużyła zakaz lotów międzynarodowych zostaje przedłużony do 31 lipca.

Podróże do Gruzji

Sytuacja epidemiologiczna w Gruzji jest dobra – oficjalnie nowy koronawirus został potwierdzony u 735 osób, z czego 557 już wyzdrowiało. Pod koniec maja w kraju ponownie otworzą się m.in. restauracje. Na początku czerwca zaczną działać hotele.

Od 15 czerwca w kraju planowane jest wznowienie turystyki krajowej, od 1 lipca zaś międzynarodowej. Turyści zza granicy na podstawie aktualnych informacji będą musieli przedstawić negatywny wynik testu – ten nie może być starszy niż 72 godziny.

Sytuacja będzie kontrolowana na bieżąco, planowane jest wprowadzenie specjalnych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Turyści zza granicy

W 2019 roku Gruzję odwiedziło około 9 milionów zagranicznych turystów. Gruzja jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród Polaków – w zeszłym roku odwiedziło ją ponad 88 tysięcy naszych rodaków.

Tanie loty do Gruzji

Gruzja: loty do Kutaisi

Loty do/z Polski 

Od 1 czerwca w Polsce mają być wznowione loty krajowe, od połowy czerwca – międzynarodowe. Aktualnie zakaz lotów międzynarodowych obowiązuje do 6 czerwca.

Powrót do Polski po zagranicznych wakacjach

Czy po powrocie do kraju konieczne będzie odbycie kwarantanny? Nie jest to jeszcze znane. Podczas rozmowy szefowej resortu rozwoju Jadwigi Emilewicz w Polsat News padły słowa: “Jeśli sytuacja będzie rozwijać się w tempie nie szybszym, niż ma to do czynienia teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic”.

Źródło: agenda.ge


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
Click to comment
//
To Top