Connect with us
Gruzja

Artykuły

Gruzja chce otworzyć granice dla turystów 1 lipca

Gruzja chce otworzyć granice dla turystów 1 lipca

Już w połowie czerwca Gruzja chce wznowić turystykę krajową, od 1 lipca zaś będą mogli odwiedzić ją turyści. Aktualnie serwis agenda.ge podaje, że będzie wymagane przedstawienie negatywnego wyniku testu na nowy koronawirus, który nie będzie starszy niż 72 godziny.

AKTUALIZACJA 26.06: Gruzja przedłużyła zakaz lotów międzynarodowych zostaje przedłużony do 31 lipca.

Podróże do Gruzji

Sytuacja epidemiologiczna w Gruzji jest dobra – oficjalnie nowy koronawirus został potwierdzony u 735 osób, z czego 557 już wyzdrowiało. Pod koniec maja w kraju ponownie otworzą się m.in. restauracje. Na początku czerwca zaczną działać hotele.

Od 15 czerwca w kraju planowane jest wznowienie turystyki krajowej, od 1 lipca zaś międzynarodowej. Turyści zza granicy na podstawie aktualnych informacji będą musieli przedstawić negatywny wynik testu – ten nie może być starszy niż 72 godziny.

Sytuacja będzie kontrolowana na bieżąco, planowane jest wprowadzenie specjalnych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Turyści zza granicy

W 2019 roku Gruzję odwiedziło około 9 milionów zagranicznych turystów. Gruzja jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród Polaków – w zeszłym roku odwiedziło ją ponad 88 tysięcy naszych rodaków.

Tanie loty do Gruzji

Gruzja: loty do Kutaisi

Loty do/z Polski 

Od 1 czerwca w Polsce mają być wznowione loty krajowe, od połowy czerwca – międzynarodowe. Aktualnie zakaz lotów międzynarodowych obowiązuje do 6 czerwca.

Powrót do Polski po zagranicznych wakacjach

Czy po powrocie do kraju konieczne będzie odbycie kwarantanny? Nie jest to jeszcze znane. Podczas rozmowy szefowej resortu rozwoju Jadwigi Emilewicz w Polsat News padły słowa: “Jeśli sytuacja będzie rozwijać się w tempie nie szybszym, niż ma to do czynienia teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic”.

Źródło: agenda.ge


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top