Connect with us
Flaga Polski,

Artykuły

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska zniesie kontrole na granicach

W nocy z 12 na 13 czerwca Polska zniesie kontrole na granicach

W nocy z piątku na sobotę (z 12 na 13 czerwca) Polska zniesie kontrole na swoich wewnętrznych granicach (z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą) dla obywateli Unii Europejskiej.

Brak kontroli na granicach i kwarantanny

Zniesienie kontroli na granic dotyczy Niemiec, Czech, Słowacji i Litwy. W przypadku krajów niebędących członkami Unii Europejskiej lub strefy Schengen zakaz jest utrzymany. Zniesiona będzie również kwarantanna.

Podróże do Niemiec, Czech, Słowacji i Litwy, czy innych krajów Unii będą możliwe jednak na podstawie przepisów tych krajów.

Źródło: tvn24.pl, fly4free.pl, ulc.gov.pl

Zakaz lotów międzynarodowych do/z Polski

Zakaz lotów międzynarodowych do/z Polski obowiązuje do 16 czerwca. LOT od początku czerwca realizuje loty krajowe, międzynarodowe są aktualnie anulowane – ich wznowienie jest zapowiedziane na 1 lipca. W związku z aktualną informacją data wznowienia lotów międzynarodowych przez LOT i innych przewoźników może zostać zmieniona na wcześniejszą.

Od 16 czerwca możliwe będą loty międzynarodowe, choć wiadomo, że przewoźnicy będą potrzebowali tydzień-dwa-trzy na dostosowanie się, przygotowanie siatki połączeń i sprawy operacyjne” – premier Mateusz Morawiecki. 

ZOBACZ: OTWARTE GRANICE DLA POLAKÓW W EUROPIE


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top