Connect with us
Santorini, Grecja

Artykuły

Grecja otworzy 15 czerwca sezon turystyczny: bez testów i kwarantanny

Grecja otworzy 15 czerwca sezon turystyczny: bez testów i kwarantanny

15 czerwca Grecja otworzy sezon turystyczny. Od 1 lipca zostaną wznowione liczne wakacyjne trasy międzynarodowe do miejscowości turystycznych.  Turyści nie będą musieli przedstawić negatywnych wyników testów na koronawirus i odbywać 14-dniowej kwarantanny. W hotelach, resortach czy na plażach będą musiały być jednak zachowane odpowiednie procedury. 

Urlop w Grecji bez testu i kwarantanny

Grecja jest po Włoszech kolejnym krajem, który pozwoli na pobyt zagranicznych turystów bez konieczności przechodzenia testów czy też kwarantanny (zobacz: Włochy: od 3 czerwca pozwoli na nieograniczony przejazd z krajów UE). Portal GTP, powołując się na słowa greckiego premiera Kyriakos Mitsotakis, informuje, że międzynarodowe połączenia zostaną wznowione od 15 czerwca – do Aten, do innych greckich portów lotniczych zaś od 1 lipca.

Ze względu na to, że sytuacja związana z koronawirusem jest w Grecji pod kontrolą, zostaną zniesione kolejne obostrzenia. Działają już kawiarnie i restauracje, otwarte będą hotele. 

Zostało otwartych też wiele plaż (około 500) – konieczne jest m.in. zachowanie dystansu społecznego.

Turyści, którzy wybiorą się do Grecji nie muszą przedstawiać negatywnych wyników testów i odbyć kwarantanny. W miejscowościach turystycznych będą jednak wyrywkowo robić testy w celach zapobiegawczych, gdyby jednak pojawiło się nowe ognisko infekcji. 

Loty do/z Polski 

Od 1 czerwca w Polsce mają być wznowione loty krajowe, od połowy czerwca – międzynarodowe. Aktualnie zakaz lotów międzynarodowych obowiązuje do 6 czerwca.

Powrót do Polski po zagranicznych wakacjach

Czy po powrocie do kraju konieczne będzie odbycie kwarantanny? Nie jest to jeszcze znane. Podczas rozmowy szefowej resortu rozwoju Jadwigi Emilewicz w Polsat News padły słowa: “Jeśli sytuacja będzie rozwijać się w tempie nie szybszym, niż ma to do czynienia teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic”.

Źródło: news.gtp.gr

Tanie loty do Grecji

Loty do Grecji


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
Click to comment

Rabaty

Szybkie #HOThity

Wiadomości z podróży i aktualności

1000 zł za problemy z lotem. W ofercie ubezpieczenie od Koala od odwołania i opóźnienia lotu https://t.co/S5j5OtrnpP1 rok temu
Ukraina: ministerstwo odradza podróże i wzywa do powrotu | Jak pomóc? https://t.co/qIZwSNInPE1 rok temu
Leć z flydubai i otrzymaj bezpłatny karnet na nieograniczoną ilość wejść na EXPO do 31 marca br. https://t.co/HJN66lFIu71 rok temu
Bilet nielimitowany na EXPO ważny do 31 marca teraz BEZPŁATNIE z biletami Emirates https://t.co/CFsDm8lKRv1 rok temu
Expo 2020 w Dubaju: tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu https://t.co/6j0DxzmTbj1 rok temu
Na lotnisku w Wiedniu znajdziesz 16 kabin sypialnych. Noc kosztuje 48 euro https://t.co/On8HUpGnLA1 rok temu
Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony https://t.co/VlAoG46skJ1 rok temu
Mikołajki w Polsce i za granicą https://t.co/IgpnfMDpMq1 rok temu
ATRAKCJE ZA DARMO: z biletem Emirates masz wejście na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk i Views Observatory! https://t.co/KSaqSPgAMu1 rok temu
10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć! https://t.co/FKeg6psJTw2 lata temu
1 2 3 5

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
//
To Top