Connect with us
Praga, Czechy,

Artykuły

Czechy otwierają granice od 15 czerwca

Czechy otwierają granice od 15 czerwca

Od połowy czerwca obywatele Unii Europejskiej, gdzie poziom ryzyka jest niski będą mogli przekroczyć granicę z Czechami. Do tych krajów należy m.in. Polska. Nie będzie konieczne przedstawienie negatywnego wyniku testu na nowy koronawirus, czy też odbycie kwarantanny. Nie jest jeszcze znane, czy po 15 czerwca Polska zrezygnuje z obowiązujących zasad i pozwoli również na przekraczanie granicy cudzoziemcom.

Polska ma “zielone światło”

Państwa członkowskie Unii Europejskiej i inne państwa Schengen o niskim ryzyku COVID-19 to: Bułgaria, Estonia, Finlandia, Chorwacja, Islandia, Cypr, Liechtenstein, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Węgry, Niemcy, Norwegia, Polska, Austria, Rumunia, Grecja, Słowacja, Słowenia oraz Szwajcaria. Te kraje są wg Czech bezpieczne, a ryzyko zarażenia nowym koronawirusem jest niskie.

Średnie ryzyko zarażenia: Belgia, Dania, Francja, Irlandia, Włochy, Malta, Holandia, Portugalia i Hiszpania. “Czerwone światło”, czyli wysoki poziom jest w Wielkiej Brytanii i Szwecji. Obywatele krajów ze średnim i wysokim poziomem zarażenia będą musieli przedstawić negatywny wynik testu. 

Czechy – coraz mniej restrykcji

Otwarte muzea, zamki, kina i sale koncertowe, baseny – w Czechach znoszone są stopniowo restrykcje. Działają hotele, goście mogą skorzystać z wellness (ograniczenia dotyczą m.in. ilości osób w zależności od powierzchni).

Źródło: onet.pl

Loty do Pragi

Skarby południowych Czech

Bezpłatne atrakcje w Pradze


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top