Connect with us
Wodospad Seljalandsfoss, Islandia

Artykuły

Islandia otwiera granice turystom. Test na Covid-19 chce pokryć islandzki rząd

Islandia otwiera granice turystom. Test na Covid-19 chce pokryć islandzki rząd

Islandia planuje otworzyć swoje granice turystom – najpóźniej ma się to stać 15 czerwca. Kraj, którego gospodarka uzależniona jest w dużej mierze od turystki szuka sposobu na bezpieczne otwarcie na resztę świata.

Żeby zachęcić turystów do odwiedzenia kraju, w ciągu pierwszych dwóch tygodni po otwarciu granic islandzki rząd chce pokryć wykonanie testów na koronawirusa.

Zasady wyjazdu na Islandię w 2020

Islandia przygotowuje się do sezonu wakacyjnego starając się znaleźć równowagę pomiędzy ewentualnym wzrostem liczby zachorowań a ponownym otwarciem się na turystów. Pierwsze zasady zostały już przedstawione.

  • Granice dla turystów mogą zostać otwarte już 25 maja, ale nie później niż 15 czerwca – wszystko będzie zależeć od aktualnej sytuacji.
  • Turyści muszą mieć negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Taki test można wykonać wcześniej w kraju z którego się leci lub na lotnisku Keflavik. Islandzki rząd chce pokryć koszty wykonania testów w ciągu 2 tygodni od otwarcia granic.
  • W przypadku jeśli turysta zdecyduje się na test po przylocie – po jego wykonaniu będzie mógł udać się do hotelu lub poczekać na lotnisku na jego wynik. Ten ma być znany w ciągu 5 godzin.
  • Pasażerowie, którzy będą mieli negatywny wynik będą mogli bez większych przeszkód podróżować po wyspie. Ci z pozytywnym wynikiem będą musieli poddać się kwarantannie.
  • Po wylądowaniu konieczne (dla wszystkich) będzie zaistanlowanie aplikacji Ranking C-19, która ma na celu „wyłapanie” ponownych przypadków zakażonych osób.
  • Cena za wykonanie testu ma wynosić około 50 tysięcy islandzkich koron, czyli niecałego 1500 zł (dla porównania na lotnisku we Wiedniu test na koronawirus kosztuje ok. 870 zł). Koszty z początku mają być pokryte przez islandzki rząd, na podstawie aktualnych informacji później będzie je musiał pokryć sam pasażer.

Źródło: godsavethepoints.com

Tanie loty na Islandię

Loty na Islandię


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top