Connect with us
Mapa USA,

Artykuły

Połączenia z Europy do USA zawieszone na 30 dni (od 13 marca do połowy kwietnia)

Połączenia z Europy do USA zawieszone na 30 dni (od 13 marca do połowy kwietnia)

Serwis pasazer.com informuje o decyzji prezydenta USA, Donalda Trumpa o zawieszeniu lotów między Eruopą a Stanami Zjednoczonymi.

Zawieszone loty do USA na miesiąc

Prezydent USA Donald Trump podjął decyzję o zawieszeniu lotów do USA z Europy ze względu na niewystarczające działania w walce z pandemią koronawirusu. Zakaz dotyczy lotów z Europy do USA i jest ważny 1 miesiąc od piątku 13 marca 2020:

„Dotyczy za to obywateli 26 europejskich krajów. Są to Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlania, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria. Oprócz obywateli tych krajów zakaz wjazdu do USA ma też dotyczyć większości obcokrajowców, którzy w ciągu ostatnich 14 dni byli w którymkolwiek z wymienionych wyżej krajów” – serwis fly4free.pl.

Kogo nie dotyczy zakaz? Zakazemnie dotyczy osób, dla których Stany Zjednoczone to miejsce stałego pobytu, oraz najbliższych członków rodzin obywateli USA. Nie dotyczy również lotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jednak prezydent i jego administracja spotykają się z krytyką stosunku do koronawirusa w momencie wybuchu epidemii. Według Guardiana pojawiło się wiele problemów, od braku pakietów testowych po niedocenianie powagi sytuacji.

„Mamy kryzys zdrowia publicznego w tym kraju, a najlepszym sposobem, aby pomóc Amerykanom zachować bezpieczeństwo i zachować pewność ekonomiczną, jest to, kiedy prezydent koncentruje się na walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jako takiego” – powiedział Chuck Schumer i Nancy, demokratyczni przywódcy z Izby i Senatu Pelosi we wspólnym oświadczeniu. „Niepokojące jest to, że prezydent nie wyjaśnił, w jaki sposób administracja poradzi sobie z brakiem zestawów testowych w całych Stanach Zjednoczonych” – theguardian.com.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top