Connect with us
Pamukkale, Turcja

Artykuły

15 miejsc z innej planety

Wracałeś kiedyś do domu inną drogą i miałeś wrażenie, że znajdujesz się w zupełnienie nieznanym miejscu? Albo jak na innej planecie? Są miejsca na naszej Ziemi, które jej nie przypominają. Jesteś ciekawy gdzie je znajdziesz?

Przedstawiamy 15 miejsc, które wyglądają jak nie z tej Ziemi.

Marmurowa katedra w Chile

Cuevas de Mármol, Marmurowe Jaskinie to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Chile i Patagonii. Znajdują się nad jeziorem General Carrera. Jaskinie wydrążone w błękitno-szarym marmurze uważane są za jeden z najpiękniejszych jaskiń na świecie. Położenie z daleko od cywilizacji powoduje, że wydają się jak nie z tego świata.

Marmurowe Jaskini, Chile
Marmurowe Jaskini, fot. Erlantz Perez Dreamstime.com

Świecąca plaża na Malediwach

Uwielbiasz obserwować rozgwieżdżone niebo? Na Malediwach nie musisz zadzierać głowy do góry. Nocą możesz obserwować świecący w ciemnościach plankton. Kosmiczną plażę można zobaczyć m.in. na wyspie Mudhdhoo.

Świecący plankton na Malediwach
Świecący plankton na Malediwach, fot. PawelGPhoto Dreamstime.com

Park Narodowy Zhangjiajie w Chinach

Oszałamiające szczyty w południowej prowincji Hunan są podobno są tajemniczymi kryjówkami smoków. Park Narodowy Zhangjiajie to ogromne formy skalne zanurzone w mgle. Niektóre z nich mają wysokość nawet 1000 metrów. Kraina była inspiracją dla twórców Avatara. Jeden ze słupów otrzymał nawet nazwę Avatar Hallelujah Mountain.

Narodowy Zhangjiajie Chiny Avatar
Park Narodowy Zhangjiajie, fot. Hungchungchih Dreamstime.com

Lodowiec Vatnajökull na Islandii

Islandia to kraina lodu i ognia. Jednym z największych jest Vatnajökull. W pobliżu jeziora Jökulsárlón znajdują się najbardziej popularne jaskinie lodowe. Intensywna niebieska barwa jest wręcz hipnotyzująca. Wyprawa tutaj przypomina podróż na inną planetę.

Lodowiec Vatnajökull, Islandia
Lodowiec Vatnajökull, fot. Norris Niman Unsplash

Park Narodowy Lençóis Maranhenses w Brazylii

Białe piaszczyste wydmy ukrywają w Lençóis Maranhenses niezliczoną ilość dziewiczych przezroczystych lagun, które zachęcają, żeby się w nich popływać. Wszędzie, gdzie wzrokiem sięgnąć widać regularne wydmy pomiędzy którymi znajdują się małe jeziorka wypełnione kryształową wodą.

Pustynia Lencois Maranhenses Brazylia
Pustynia Lençóis Maranhenses, fot. André Tavares Dreamstime.com

Krater wulkanu Dallol w Etiopii

Wulkan znajduje się w północnej części Etiopii, niedaleko granicy z Erytreą. Erupcja Dallol w 1926 roku stworzyła niesamowicie niegościnne miejsce. Z krateru wydobywają się trujące gazy, sól i siarka, bulgoczące gorące źródła nadają miejscu niesamowitej atmosfery. Średnia temperatura wynosi tu około 35°C. Patrząc na zdjęcia Dallol ma się wrażenie, że piekło mogłoby wyglądać właśnie tak.

Dallol Etiopia
Dallol, fot. Lukas Bischoff Dreamstime.com

Tarasy ryżowe w Yuanyang w Chinach

Chiny i ryż są nierozłączne. Tarasy ryżowe w Yuanyang zajmują 28 000 arów i były stworzone ręcznie przez grupę etniczną Hani, która używała do tego niewielką liczbę narzędzi. Tarasy mają ponad 1300 lat i uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Żeby poczuć magię tego miejsca warto je odwiedzić o wschodzie lub zachodzie słońca.

Tarasy ryżowe w Yuanyang Chiny
Tarasy ryżowe w Yuanyang, fot. Tsangming Chang Dreamstime.com

Wulkan Bromo na Jawie w Indonezji

Indonezja to wyspiarski raj. Na Jawie, jednej z największych wysp w Indonezji znajduje się Gunung Bromo, aktywny wulkan mający wysokość 2329 m n.p.m. Jest czczony przez mieszkańców, co roku odbywa się tu festiwal Yadnya Kasada, podczas którego wynoszone są na szczyt dary w postaci owoców, ryżu i innych potraw, wszystko po to, żeby nie rozgniewać bogów.

Wulkan Bromo Jawa Indonezja
Wulkan Bromo, fot. Kanjanee Chaisin Dreamstime.com

Gejzer Fly w Nevadzie w USA

Gejzer powstał na skutek działalności człowieka, podczas poszukiwania wód gruntowych przekopano się do zbiornika wód termalnych. Wydobywające się minerały tworzyć kilkumetrową skałę, która mieni się wieloma kolorami.

Gejzer Fly Nevada USA
Gejzer Fly, Nevada, fot. Jropelato2 Dreamstime.com

Pustynia Salar de Uyuni w Boliwii

Boliwijska pustynia Salar de Uyuni jest największym solniskiem na świecie. Jest pozostałością po ogromnym jeziorze. W porze deszczowej warstwa wody na powierzchni tworzy efekt lustra.

Salar de Uyun Boliwia
Pustynia Salar de Uyuni, fot. Davide Guidolin Dreamstime.com

Kanion Lower Antelope w Arizonie w USA

Niesamowicie malownicze ściany Kanionu Antylopy wytworzyła sama natura. Setki lat cieszącej po piaskowcu wody wydrążyło zachwycające kształty. Znajduje się na terenie rezerwatu plemienia Nawaho, które zarządza wjazdami na ten teren.

Kanion Antylopy Arizona USA
Kanion Antylopy, fot. Jeremyreds Dreamstime.com

Trawertyny Pamukkale w Turcji

Wapienne tarasy, naturalne baseny z gorącą wodą – Pamukkale to jeden z cudów w Turcji. Błoto z jezior jest uznawane za lecznicze, podczas wizyty można spotkać ludzi przypominających ufoludków, oblepionych białą mazią.

Pamukkale baseny Turcja
Baseny Pamukkale, fot. Mario Čehulić Dreamstime.com

Lodowa jaskinia przy wulkanie Mutnovsky w Rosji

Wulkan Mutnovsky jest sercem Kamczatki. Lodowa jaskinia, która znajduje się w jego okolicy została odkryta przez przypadek w 2012 roku, ale natychmiast wszystkich zachwyciła. Kilometrowy tunel stworzyło źródło gorącej wody cieczący pod lodowcem. Fascynujący jest również ze względu na sklepienie, które mieni się różnymi kolorami.

Kamczatka, okolice wukanu Mutnovsky, Rosja
Kamczatka, okolice wukanu Mutnovsky, fot. Yykkaa Dreamstime.com

Gorące źródła Grand Prismatic Spring w Wyoming w USA

Grand Prismatic Spring to największe gorące źródła w USA, znajdują się w Parku Narodowym Yellowstone. Kolor bakterii zależy od temperatury wody, dlatego też ze względu na wysoką temperaturę wody wewnątrz różnokolorowe pasma znajdują się na krawędziach gorących źródeł.  

Grand Prismatic Spring, USA
Grand Prismatic Spring, fot. Jop244 Dreamstime.com

Kapadocja w Turcji

Park Narodowy Göreme obejmuje 350 wykutych w tufowych skałach kościołów. Cały region przypomina raczej powierzchnię Marsa niż Ziemię. Wybierz się do Kapadocji i przeżyj niezapomniany lot balonem.

Kapadocja, Turcja
Kapadocja, fot. Lukasz Frackowiak Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (8 votes)
//
To Top