Connect with us
Aruba to idealne miejsce na błogi odpoczynek

TOP oferty

Przepiękne wyspy na Karaibach i Bahamach: Aruba i Bonaire od 2499 zł

Przepiękne wyspy na Karaibach i Bahamach: Aruba i Bonaire od 2499 zł

Bonaire? Aruba? Planujesz egzotyczne wakacje i podczas szukania odpowiedniego miejsca trafiłeś na mapie na te niewielkie wyspy na Morzu Karaibskim i Oceanie Atlantyckim? Sprawdź jakie atrakcje Cię czekają jeśli zdecydujesz się na urlop na Karaibach i Bahamach.

  • Terminy: styczeń-czerwiec 2021
  • Zmiana terminu: bez opłaty przewoźnika (pobierana jest ewentualna różnica w cenie biletu i opłata serwisowa)
  • Warunki: przed podróżą należy wykonać test na nowy koronawirus i wypełnić formularz (informacje: podróż na Arubę oraz podróż na Bonaire)

Aruba

Spacerujące pomiędzy leżakami flamingi, turkusowa woda i przepiękne białe plaże – tak w skrócie można opisać Arubę. Leżąca w archipelagu Małych Antyli wyspa jest terytorium zależnym Holandii. W Oranjestad możesz zobaczyć lokalną architekturę, która łączy w sobie wpływy holenderskie i karaibskie.

Royal Plaza w Oranjestad
Royal Plaza w Oranjestad, fot. Donaldford Dreamstime.com

Na wyspie jest wiele plaży, gdzie można opalać się, pływać i uprawiać sporty wodne. Palm Beach jest usiana palmami, jest to też doskonałe miejsce na nurkowanie. Eagle Beach jest jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, składają tu też jajka żółwie. Baby Beach jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. W Boca Grandi zaś można poszaleć na kitesurfingu.

Plaża Eagle Beach Aruba najpiękniejsza plaża na wyspie
Plaża Eagle Beach, fot. Devy Dreamstime.com

Bonaire

Leżąca w Małych Antylach Bonaire wraz z Arubą i Curaçao tworzą grupę wyspy nazywanych ABC (od pierwszych liter ich nazw). Niewielka wyspa to miejsce, które jest wybierane przez surferów, windsurferów oraz miłośników snorkelingu i innych sportów wodnych. Stolicą Bonaire jest Kralendijk z piękną niską zabudową. Ciekawostką jest to, że lotnisko na Bonaire nazywa się Flamingo.

 Bonaire to raj dla surferów i windsurferów
Bonaire to raj dla surferów i windsurferów, fot. Cathy Locklear Dreamstime.com

W północno-zachodniej części Bonaire znajduje się park narodowy Washington Slagbaai National Park, gdzie można m.in. skakać do wody z klifów, wspinać się po skałach, jeździć na rowerze i nurkować oraz pływać z rurką. Nie brakuje tu również przepięknych plaż oraz zatoczek i turkusowej wody.

Park Narodowy Washington Slaghaai
Park Narodowy Washington Slaghaai, fot. Edwin Verhoef Dreamstime.com

Antigua

W ramach Małych Antyli znajduje się również Antigua, która wchodzi w skład państwa Antigua i Barbuda. Linia brzegowa Antigui jest bardzo urozmaicona. Znajdziesz tu liczne porty i mariny. Otoczona jest rafami i mieliznami. Ukształtowanie wybrzeża powoduje, że na Antiguę wybierają się miłośnicy plaż i klimatycznych zatok oraz sportów wodnych, żeglarstwa i nurkowania. Można spotkać się z reklamą, która twierdzić, że Antigua to wyspa 365 plaży, po jednej na każdy dzień roku.

Shirley Heights na południu wyspy
Shirley Heights na południu wyspy, fot. Sean Pavone Dreamstime.com

Stolicą państwa jest Saint John’s, który znajduje się na wyspie Antigua. Najwyższy szczyt Antigui i Barbudy znajduje się w południowo-zachodniej Antigui. Boggy Peak od 2009 roku nosi nazwę Mount Obama, na cześć prezydenta USA, Baracka Obamy.

Widok z Obama Mount na plażę Jolly Beach
Widok z Obama Mount na plażę Jolly Beach, fot. Industryandtravel Dreamstime.com

Sint Maarten

Sint Maarten położone jest również w Małych Antylach.Wyspa podzielona jest na dwie części. Sint Maarten to terytorium holenderskie, Saint-Martin francuskie. Przeważa tu górzysty teren a linia brzegowa jest urozmaicona licznymi zatokami i niewielkimi wysepkami. Sint Maarten to jedna z ulubionych wysp miłośników lotnictwa. Lądujące nisko nad plażą Maho Beach samoloty są jedną z głównych atrakcji na wyspie.

Plaża Moho Beach, lądowanie samolotu na Sint Maarten
Plaża Moho Beach, lądowanie samolotu na Sint Maarten, fot. Jaromír Chalabala Dreamstime.com

Sint Maarten to raj dla plażowiczów. Wybierz się do Simpson Bay w południowej części lub Dawn Beach oraz Guana Bay na wschodnim wybrzeżu, gdzie czeka Cię czysty piasek i przepiękny kolor wody.

Philipsburg, stolica terytorium Sint Maarten
Philipsburg, stolica terytorium Sint Maarten, fot. Sean Pavone Dreamstime.com

New Providence

“Spędziłem urlop na Bahamach” – to zdanie prawdopodobnie chciałby powiedzieć każdy ;). Nie jest to jednak nierealny sen. Wybierz się na New Providence, jednej z wysp na Bahamach. Odwiedź położoną w pobliżu stolicy Bahamów, Nassau, wyspę Atlantis Paradise Island, gdzie znajduje się park wodny, akwaria z tymi najbardziej egzotycznymi rybami i luksusowe restauracje oraz pola golfowe.

Hotel Atlantis na Paradise Island
Hotel Atlantis na Paradise Island, fot. Cristian Andriana Dreamstime.com

Bahamy to idealna wyspa na odpoczynek i wylegiwanie się na plaży. Warto wybrać się na wycieczki i rejsy statkiem na pobliskie wysepki, np. Rose Island z przepięknymi piaszczystymi plażami.

Piaszczyste plaże na New Providence
Piaszczyste plaże na New Providence, fot. Alexandre Dionne Dreamstime.com

Providenciales

Providenciales to wyspa należąca do grupy wysp Caicos, będącymi terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii. W skrócie wyspa nazywana jest Provo i otoczona jest piaszczystymi plażami z miękkim piaskiem. Jednym z TOP miejsc na Providenciales jest plaża Grace Bay, centrum sportów wodnych i kurortów. Idealne miejsca do nurkowania to Smith’s Reef i Bight Reef ze względu na rafę koralową.

Plaża Grace Bay Beach
Plaża Grace Bay Beach, fot. Jo Ann Snover Dreamstime.com

Park Narodowy Chalk Sound w południowo-zachodniej części Providenciales to spektakularna laguna, która zachwyca różnorodnością barwy wody.

Park Narodowy Chalk Sound Providenciales
Park Narodowy Chalk Sound, fot. Crazya88 | Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (3 votes)
//
To Top