Connect with us
Flamingi na Renaissance, Aruba, fot. Chiyacat Shutterstock

Artykuły

Aruba + flamingi = idealne wakacje, loty na Arubę od 2499 zł

Aruba + flamingi = idealne wakacje, loty na Arubę od 2499 zł

Spacerujące pomiędzy leżakami flamingi, turkusowa woda i białe plaże. Do tego przyjemna pogoda i wakacyjny klimat. Czego chcieć więcej od idealnego urlopu?

Co warto zobaczyć na Arubie?

  • Terminy: styczeń-czerwiec 2021
  • Zmiana terminu: bez opłaty przewoźnika (pobierana jest ewentualna różnica w cenie biletu i opłata serwisowa)
  • Warunki: przed podróżą należy wykonać test na nowy koronawirus i wypełnić formularz (informacje: podróż na Arubę)

Renaissance Island, wyspa flamingów

Wyspa Odrodzenia ma niecałe 40 hektarów i znajduje się niedaleko Aruby. Jest to jedyne miejsce, gdzie można spotkać flamingi. Żeby je zobaczyć trzeba wykupić pobyt w hotelu na Renaissance Island albo zarezerwować wycieczkę z Aruby. Wyspa Odrodzenia jest też idealnym miejscem do snorkelingu.

Flamingi na Renaissance, Aruba, fot. Chiyacat Shutterstock
Flamingi na Renaissance, Aruba, fot. Chiyacat Shutterstock

Farma motyli

Setki egzotycznych motyli z Ameryki Południowej, Azji, Australii lub Chin latające nad głowami odwiedzających. Na farmie można zobaczyć również proces przepoczwarzania się w motyla.

Motyl,Karaiby
Motyl, fot. Ashley Rich Unsplash

Park Narodowy Arikok

Utworzony w 2000 roku park zajmuje ok. 20% powierzchni wyspy. W ramach parku znajdują się m.in. jaskinie. W 150-metrowej Guadirikiri Cave żyją nietoperze, ze względu na ich ochronę nie jest dostępna w całości dla zwiedzających. Najwyższymi wzniesieniami na Arubie są Jamanota oraz Arikok, które mają wysokość prawie 200 m n.p.m.

Jaskinia Guadirikiri, Aruba
Jaskinia Guadirikiri, fot. Lesly Juarez Unsplash

W parku znajduje się też Natural Pool, naturalny basen. Nazywany jest “Cura di Tortuga”, żółwią zatoką. Można tu pływać i nurkować.

Latarnia California

W północnej części Aruby znajduje się latarnia morska. Ma wysokość 30 metrów i z najwyższego piętra można zobaczyć piękną panoramę.

Latarnia na Arubie,
Latarnia na Arubie, fot. Kardboard Pixabay

Oranjestad

Stolica Aruby jest niewielkim miastem zamieszkany przez ok. 30 tys. obywateli. Architektura miasta jest połączeniem wpływów holenderskich i karaibskich. “Pomarańczowe Miasto” zachwyca kolorowymi budynkami. Znajduje się tu Fort Zoutman, w którym obecnie znajduje się muzeum. Z portu do centrum miasta można dotrzeć turystycznym tramwajem.

Oranjestad - stolica Aruby, Karaiby
Oranjestad – stolica Aruby, fot. Lora Crider Pixabay

Plaże na Arubie

Na wyspie jest wiele plaży, gdzie można opalać się, pływać i uprawiać sporty wodne. Palm Beach jest usiana palmami, jest to też doskonałe miejsce na nurkowanie. Eagle Beach jest jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, składają tu też jajka żółwie. Baby Beach jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. W Boca Grandi zaś można poszaleć na kite surfingu.

Aruba to idealne miejsce na błogi odpoczynek
Aruba to idealne miejsce na błogi odpoczynek, fot. Paulo Evangelista Unsplash
plaże na Arubie
Arubskie plaże, fot. martin passchie Unsplash

Aruba – informacje praktyczne

Aruba jest terytorium zależnym Holandii. Należy do archipelagu Małych Antyli. Zajmuje powierzchnię ok. 180 km². W przypadku pobytu do 90 dni potrzebny jest tylko ważny paszport. Walutą jest florin, ale przyjmowane są też amerykańskie dolary.

Kiedy lecieć na Arubę

Arubę można odwiedzić przez cały rok, średnia temperatura powietrza wynosi 30°C, temperatura wody zaś ok. 26-29°C.

Loty na Arubę

Z Europy na Arubę dolecisz z jedną przesiadką z KLM/Air France, Air Canada lub Lufthansą i United. Najtańsze bilety są w większości przypadków z przesiadką w USA. Bilety możesz kupić na stronie flipo.pl.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.8/5 - (6 votes)
//
To Top