Connect with us
Nusa Penida, Indonezja,

Artykuły

Na Bali już w październiku?

Na Bali już w październiku?

Rząd Indonezji powiedział, że najpopularniejsza wyspa w Azji Południowo-Wschodniej może zostać ponownie otwarta dla turystów najwcześniej w październiku. Bali zamknęło swoje granice w marcu, zawieszone zostało wydawanie wiz dla turystów. Reuters podaje, że ze względu na izolację wyspy ilość zakażeń i zgonów jest zdecydowanie poniżej średniej krajowej dla całej Indonezji. Aktualnie na Bali zostało potwierdzonych około 350 przypadków, 4 osoby zmarły.

Bali – turystyczna destynacja

Gospodarka Bali uzależniona jest od turystyki, kryzys związany z koronawirusem spowodował już znaczne straty. Ketut Ardana, szef oddziału indonezyjskiej krajowej organizacji podróży i podróży (ASITA) na Bali, powiedział ABC, że „80% ludzi na Bali bezpośrednio lub pośrednio uzależnionych jest od turystyki”.

„Ponieważ Bali jest naszą główną turystyczną destynacją, potrzebne są natychmiastowe i szybkie działania w celu przywrócenia zainteresowania wyspą” – indonezyjski sekretarz turystyki Wayner Giri Adnyani.

Ministerstwo Turystyki zakłada, że jeśli uda się utrzymać niski poziom infekcji, będzie możliwe otwarcie Bali w październiku. Planowane jest wprowadzenie specjalnych zasad dotyczących zakwaterowania oraz protokołów zdrowotnych dla turystów zagranicznych.

Działalność hoteli na Bali

Indonezja planuje wprowadzić specjalny program, którego głównym celem będą: czystość, zdrowie i bezpieczeństwo. Będzie dotyczył hoteli, atrakcji, restauracji. Nowe standardy mają spowodować zmniejszenie ryzyka zarażenia się wirusem i zapewnić ogólną higienę. 

Jako pierwsze mają zostać otwarte hotele na Nusa Dua, gdzie znajdują się najbardziej luksusowe obiekty. Będą tam przetestowane nowe protokoły zdrowotne.

Rząd Indonezji planuje również wkrótce ponownie otworzyć obszary turystyczne wyspy Jawa, a także egzotyczne wyspy Riau, które po Bali jest drugim najpopularniejszym kierunkiem w Indonezji. 

Źródło: reuters.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
Click to comment

Rabaty

Szybkie #HOThity

Wiadomości z podróży i aktualności

1000 zł za problemy z lotem. W ofercie ubezpieczenie od Koala od odwołania i opóźnienia lotu https://t.co/S5j5OtrnpP1 rok temu
Ukraina: ministerstwo odradza podróże i wzywa do powrotu | Jak pomóc? https://t.co/qIZwSNInPE1 rok temu
Leć z flydubai i otrzymaj bezpłatny karnet na nieograniczoną ilość wejść na EXPO do 31 marca br. https://t.co/HJN66lFIu71 rok temu
Bilet nielimitowany na EXPO ważny do 31 marca teraz BEZPŁATNIE z biletami Emirates https://t.co/CFsDm8lKRv1 rok temu
Expo 2020 w Dubaju: tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu https://t.co/6j0DxzmTbj1 rok temu
Na lotnisku w Wiedniu znajdziesz 16 kabin sypialnych. Noc kosztuje 48 euro https://t.co/On8HUpGnLA1 rok temu
Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony https://t.co/VlAoG46skJ1 rok temu
Mikołajki w Polsce i za granicą https://t.co/IgpnfMDpMq1 rok temu
ATRAKCJE ZA DARMO: z biletem Emirates masz wejście na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk i Views Observatory! https://t.co/KSaqSPgAMu1 rok temu
10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć! https://t.co/FKeg6psJTw2 lata temu
1 2 3 5

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
//
To Top