Connect with us
Flybe, fot. Bjoern Wylezich Shutterstock

Artykuły

Flybe: brytyjska linia lotnicza ogłosiła bankructwo

Flybe: brytyjska linia lotnicza ogłosiła bankructwo

Zły stan finansowy, mniejsze zainteresowanie lotami ze względu na koronawirus i brak otrzymania kredytu ratunkowego spowodowało upadłość brytyjskiej linii lotniczej Flybe.

Flybe odwołuje loty od 5 marca 2020

Największa niezależna regionalna linia lotnicza w Europie poinformowała dzisiaj o wstrzymaniu operacji lotniczych i bankructwie.

Jak podaje serwis pasazera.com zarządowi Flybe nie udało się przekonać brytyjskiego rządu o przyznaniu pożyczki.

„Największa, niezależna europejska regionalna linia lotnicza nie zdołała sprostać wyzwaniom finansowym. Ten kryzys został pogłębiony przez koronawirusa, który w ostatnich dniach znacząco obniżył popyt. Flybe stanowił kluczową część branży lotniczej Zjednoczonego Królestwa przez ostatnie 40 lat. Dziękuję wszystkim naszym partnerom, którym mieliśmy przywilej służyć. Przede wszystkim jednak dziękuje załodze Flybe za jej zaangażowanie i poświęcenie” prezes zarządu Mark Anderson.

Informacja ze strony flybe.com

Flybe w Wielkiej Brytanii

Firma z siedzibą w angielskim mieście Exeter realizowała prawie 40% lotów wewnętrzynych w ramach Wielkiej Brytanii. Flybe był jednym z czołowych przewoźników w Belfaście, Southampton, Manchesterze i Birmingham.

Od 5 marca 2020 wszystkie loty Flybe zostały anulowane. Wielu pasażerów dowiedziało się o tym fakcie będąc już na lotnisku.

Na brytyjskim rynku lotniczym jest to jedno z ważniejszych wydarzeń po bankructwie Thomas Cook, które miało miejsce we wrześniu 2019.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product