Connect with us
Barbados, Małe Antyle

TOP oferty

Słońce, morze, egzotyka i Rihanna. Barbados od 1719 zł

Słońce, morze, egzotyka i Rihanna. Barbados od 1719 zł

Brytyjscy kolonizatorzy dotarli tu przed 400 laty. Swoją niepodległość Barbados zyskał w 1966 roku, ale cały czas głową państwa jest królowa Elżbieta II. 

 • Terminy: styczeń – czerwiec 2021
 • Lot bezpośredni
 • Zmiana terminu: bez opłaty przewoźnika (naliczna jest ewentualna różnica w cenie biletu i opłata serwisowa Flipo)

Dlaczego Barbados?

Barbados jest jak Wielka Brytania, tyle są tu palmy i przyjemniejszy klimat. Wpływy Europy czuć po dziś dzień. Jeśli chcesz spróbować egzotyki, ale obawiasz się szkodu kulturowego, Barbados jest jedną z najlepszych destynacji!

Super plaże, przyjemny klimat w ciągu całego roku, rozwinięta turystyka. Na wyspie spotkasz zarówno miłośników luksusowych wakacji jak i podróżujących niskobudżetowo. Barbados jest jedną z karaibskich wysp, które uważane są za bezpieczne. Klienci nie są skazani na dodatkowe usługi delegatów i hoteli. Tajemnice wyspy możesz poznać na własną rękę. Czeka Cię kolonialna architektura, niewielkie klimatyczne wioski, przepiękna przyroda i egzotyczna kuchnia.

Plaże na Barbadosie, piaszczyste plaże na Karaibach
Plaże na Barbadosie, fot. elly h Unsplash

Kiedy lecieć na Barbados?

Najlepszy czas na urlop na Barbadosie to styczeń – kwiecień. W tym czasie prawie w ogóle nie pada. Monsuny zaczynają się dopiero w czerwcu i trwają do listopada. Ze względu na ogólnie przyjemną pogodę jest to miejsce, które można odwiedzić przez cały rok.

Gdzie się wybrać na Barbadosie?

Wyspa Barbados jest “podzielona” na pięć części. Najbardziej ekskluzywną i luksusową jest część zachodnia z wąskimi, ale przepięknymi plażami i spokojnymi wodami. Południowa część jest centrum barbadoskiej turystyki. Turyści w miastach i miasteczkach, restauracjach i kąpiący się i surfujących w morzu – tu nie będziesz się czuć sam. Wschodnie wybrzeże Barbadosu uważane jest za kameralne i ciche, nie znajdziesz tu wiele resortów, dlatego jest to dobra opcja dla tych, którzy cenią sobie spokój. Środkowa część Barbadosu to idealna opcja dla jednodniowe wycieczki w poszukiwaniu plantacji, ogrodów botanicznych i przepięknych scenerii. Na koniec Bridgetown – stolica wyspy i dzielnicą Garrison, która znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO.

Wschodnie wybrzeże Barbadosu,
Wschodnie wybrzeże Barbadosu, fot. mbrand85 Shutterstock

Podstawowe informacje o Barbadosie

 • Waluta: walutą na Barbadosie jest dolar barbadosu, w większych sklepach, hotelach międzynarodowych i na lotnisku akceptowane są dolare amerykańskie.
 • Język urzędowy: angielski.
 • Bezpieczeństwo: Barbados jest jednym z najbezpieczniejszych karaibskich wysp, ale jak w każdym kraju zdarzają się tu drobne kradzieże, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności.
 • Najpopularniejszą osobą, która pochodzi z Barbadosu jest piosenkarka Rihanna, którą często wraca w rodzinne strony. 

Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
3.7/5 - (4 votes)
//
To Top