Connect with us
Świnoujście

Artykuły

Bony turystyczne 1000+. Rząd chce dopłacić do wakacji

Bony turystyczne 1000+. Rząd chce dopłacić do wakacji

Jednym z pomysłów na wsparcie polskiej turystki mają być specjalne bony turystyczne. Skorzytać z nich będzie mogło nawet 7 milionów obywateli. Kto będzie mógł otrzymać bon na usługi turystyczne o wartości 1000 złotych?

Bon turystyczny 1000+

Z bonu będą mogli z niego skorzystać pracownicy zatrudnieni na umowach o pracę, którzy nie zarabiają więcej niż przeciętne wynagrodzenie (mniej niż 5227 PLN brutto). 90% bonu będzie wypłacone z budżetu państwa, 10% pokryje pracodawca. Poinformowała o tym w programie „Money. To się liczy” wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Bon ma działać na podobnych zasadach jak bon świąteczny. Ma na celu wsparcie turystyki krajowej – nie będzie go można wykorzystać za granicą. Program ma być wieloletni, wstępnie mówi się o tym, że beneficjent programu otrzyma kartę przedpłaconą za pomocą której będzie mógł zapłacić za usługi (minimalnie dwie, jednym z nich musi być nocleg). Według wstępnych informacji program miałby wejść w życie w drugiej połowie bieżącego roku.

Według wstępnych planów bon może być wykorzystany w ciągu dwóch lat od otrzymania. Będzie mógł zostać wykorzystany na własne potrzeby, ale również będzie można za jego  pomocą “zapłacić” za wyjazd dziecka.

Opinie o bonach 1000 plus są podzielone

Z jednej strony wielu pracowników ucieszy się z dofinansowania urlopu, z drugiej pomoc będzie dotyczyć tylko jednej grupy, pozostali, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą – nie otrzymają bonu turystycznego. Wątpliwości wzbudza również sposób finansowania – 90% bonu ma zostać pokryte z budżetu państwa, czyli z podatków wszystkich – zarówno zatrudnionych jak i samozatrudnionych.

Więcej informacji ma zostać podanych później. Artykuł będzie aktualizowany.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
Click to comment

Rabaty

Szybkie #HOThity

Wiadomości z podróży i aktualności

1000 zł za problemy z lotem. W ofercie ubezpieczenie od Koala od odwołania i opóźnienia lotu https://t.co/S5j5OtrnpP1 rok temu
Ukraina: ministerstwo odradza podróże i wzywa do powrotu | Jak pomóc? https://t.co/qIZwSNInPE1 rok temu
Leć z flydubai i otrzymaj bezpłatny karnet na nieograniczoną ilość wejść na EXPO do 31 marca br. https://t.co/HJN66lFIu71 rok temu
Bilet nielimitowany na EXPO ważny do 31 marca teraz BEZPŁATNIE z biletami Emirates https://t.co/CFsDm8lKRv1 rok temu
Expo 2020 w Dubaju: tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu https://t.co/6j0DxzmTbj1 rok temu
Na lotnisku w Wiedniu znajdziesz 16 kabin sypialnych. Noc kosztuje 48 euro https://t.co/On8HUpGnLA1 rok temu
Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony https://t.co/VlAoG46skJ1 rok temu
Mikołajki w Polsce i za granicą https://t.co/IgpnfMDpMq1 rok temu
ATRAKCJE ZA DARMO: z biletem Emirates masz wejście na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk i Views Observatory! https://t.co/KSaqSPgAMu1 rok temu
10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć! https://t.co/FKeg6psJTw2 lata temu
1 2 3 5

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
//
To Top