Connect with us
Split Chorwacja

Artykuły

Chorwacja w lecie: test, szczepienie albo przeciwciała

Chorwacja w lecie: test, szczepienie albo przeciwciała

Jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków przygotowuje się do sezonu letniego. Aktualnie każdy podróżny musi mieć ze sobą negatywny test PCR na COVID-19 (lub po przyjeździe wykonać test i do czasu otrzymania wyniku pozostać w izolacji albo odbyć 10-dniową kwarantannę.

Chorwacja: negatywny test, szczepienie albo przeciwciała

Oczekuje się, że niektóre ograniczenia zostaną zniesione od maja. Informuje o tym portal Total Croatia News, odwołując się do wypowiedzi chorwackiego ministra spraw wewnętrznych, Davora Božinovića. Według niego Chorwacja już niedługo przyjmie turystów i przy wejściu będzie wymagała spełnienia jednego z trzech warunków: negatywnego testu (antygenowego lub PCR), szczepienia lub odporności na COVID-19. 

Chorwacja już teraz umożliwia przyjazd osobom, które były w ciągu ostatnich 90 dni chore na nowy koronawirus (muszą przedstawić m.in. zaświadczenie lekarskie).

Zalecamy wypełnienie formularza online przed wyjazdem do Chorwacji, który ma na celu przyspieszenie przekroczenia granicy. Strona: entercroatia.mup.hr (dostępna jest również w języku polskim).

Obostrzenia w Chorwacji

Podczas pobytu w Chorwacji goście muszą przestrzegać ogólnie obowiązujących przepisów Urzędu Zdrowia Publicznego.

W Chorwacji obowiązkowe jest noszenie maseczek we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych (w tym w transporcie publicznym) oraz na otwartych przestrzeniach – na ulicach i innych miejscach publicznych, wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe zachowanie bezpiecznej odległości. Istnieje obowiązek zachowania fizycznej odległości co najmniej 1,5 metra na otwartej przestrzeni i 2 metrów w zamkniętej przestrzeni publicznej.

Źródło: total-croatia-news.com

Chorwacja – bilety lotnicze

Loty do Chorwacji


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top