Connect with us
Dubrownik, Chorwacja

Artykuły

6 najpiękniejszych miejsc w Chorwacji, loty od 250 zł

6 najpiękniejszych miejsc w Chorwacji, loty od 250 zł

Chorwacja leżąca na przepięknym wybrzeżu Morza Adriatyckiego z roku na rok jest coraz częściej wybieranym kierunkiem wakacyjnych podróży. Klimatyczne miasta, historia, wyspy i plaże oraz chorwacka kuchnia. Wybierz się na Bałkany i poznaj te najlepsze miejsca, które nawet po sezonie zachwycą swoim wdziękiem. 

Przedstawiamy naszą subiektywną listę 6 najpiękniejszych miejsc w Chorwacji.

Dubrownik

Niedaleko granicy z Czarnogórą leży chorwacka perła – Dubrownik. Charakterystyczne stare miasto i system umocnień obronnych wpisane zostało na listę dziedzictwa UNESCO. Przekrocz bramy starego miasta, zachwyć się basztami, klasztorami, kościołami i pałacami. Przespaceruj się po głównej ulicy – Stradun, pozwól się zgubić w licznych uliczkach…

Dubrownik, Chorwacja
Dubrownik, fot. Spencer Davis Unsplash

Jeziora Plitwickie

Jeziora Plitwickie są jedną z atrakcji turystycznych w Chorwacji. W parku narodowym wytyczone są specjalne szlaki, dzięki którym można podziwiać różnorodność fauny i flory. Niesamowite wrażenie sprawia 16 jezior krasowych, które są połączone ze sobą licznymi wodospadami. Jeziora są zapisane na liście dziedzictwa UNESCO i są jedną z najpiękniejszych atrakcji w Europie.

Park Narodowy Jezior Plitwickich, Chorwacja
Park Narodowy Jezior Plitwickich, fot. Jamesronan Dreamstime.com

Pelješac – wino i góry

Górzysty półwysep Pelješac w Dalmacji słynie z czerwonego wina. Odwiedzający Pelješac mogą wybierać z wina produkowanego przez ponad 250 firm. Wybierz się winnym szlakiem, odwiedź rodzinne winiarnie i spróbuj tego najlepszego, co oferuje Chorwacja!

Zachód słońca na półwyspie Pelješac, Chorwacja
Zachód słońca na półwyspie Pelješac, fot. Ivan Bagić Pixabay

Plaża Punta Rata, Riwiera Makarska

Chorwackie plaże są przede wszystkim kamieniste. Niech Cię to jednak nie odradza! Jedną z tych najpiękniejszych plaży w Chorwacji jest Punta Rata na Riwierze Makarskiej. Białe kamienie kontrastują z błękitem wody i zielenią pobliskich drzew. Zobacz również: 10 najpiękniejszych plaży w Chorwacji.

Plaża Punta Rata, Brela, Chorwacja
Plaża Punta Rata, Brela, fot. Xbrchx Dreamstime.com

Jaskinia Baredine w Nova Vas na Istrii

Półwysep Istryjski może pochwalić się historią sięgającą czasów Cesarstwa Rzymskiego. W Puli, największym mieście na Istrii znajdziesz dobrze zachowany amfiteatr. Nie brakuje tu klimatycznych miast, zatok i plaż. Niedaleko miejscowości Poreč znajduje się jaskinia Baredine. Tworzy ją 5 komnat i jeziora. Przespaceruj się po specjalnym chodniku 60 metrów pod ziemią wśród imponujących stalagmitów i stalaktytów. 

Jaskinia Baredine, Istria, Chorwacja
Jaskinia Baredine, fot. Buurserstraat386 Dreamstime.com

Archipelag Kornati 

Kornati składa się z około 150 wysp i wysepek. Pod koniec XX wieku powstał tu park narodowy Nacionalni Park Kornati, którego celem jest ochrona fauny i flory wysp. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć między wyspami Kornati delfiny. Jest to raj dla żeglarzy i nurków. Jeśli wybierasz się w okolice Zadaru, sprawdź te najlepsze wyspy, np. Dugi Otok lub Galešnjak.

Jedna z wysepek w archipelagu Kornati, Chorwacja
Jedna z wysepek w archipelagu Kornati, fot. Mrakhr Dreamstime.com
Zatoka na Kornati, Chorwacja
Zatoka na Kornati, fot. Tine Svajger Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top