Connect with us
Wulkan Fudżi, Japonia

Artykuły

Japonia: miejsca, które warto zobaczyć

Japonia: miejsca, które warto zobaczyć

Japonia to kraj, który zachwyca ze względu na swoją kulturę, historię i przyrodę. Zastanawiasz się nad lotem do Tokio? Albo chciałbyś zobaczyć parki narodowe? Lub wejść na Fudżi? A co tak wybrać się w poszukiwaniu tej najlepszej zupy ramen? 

Tokio

Stolica Japonii to miasto kontrastów. Z jednej strony nowoczesne, z drugiej zaś nawiązujące do historii i tradycji. Warto wybrać się do buddyjskiej świątyni Sensōji – jej historia sięga VII wieku. Najmodniejsza ulica w Tokio? Ginza! Nazywana jest 5 Aleją albo Champs-Elysees Japonii.

Tokio nocą, Japonia
Tokio nocą, fot. Freeman Zhou Unsplash

Shibuya – legendarne skrzyżowanie najlepiej obserwować z ostatniego piętra dworca.

Shibuya, Tokio Japonia
Shibuya, fot. Jezael Melgoza Unsplash

Chcesz przekonać się na własnej skórze o szybkości i dokładności japońskich pociągów? Wybierz się w podróż między Tokio a Osaką. Linia Tōkaidō Shinkansen ma 515 km długości, którą pokonuje się w czasie 2 godzin i 15 minut. Podczas jazdy przejeżdża się przez ok. 3 tysiące mostów i 66 tuneli. 

Wulkan Fudżi

Najwyższy szczyt Japonii ma wysokość 3776 m n.p.m. Przez większość roku pokryty jest śniegiem. Dla wyznawców shintō jest świętą górą. Park Narodowy Fuji-Hakone-Izu na terenie którego znajduje się Fudżi to prawdopodobnie najbardziej znany park w kraju. Są tu jeziora (Kawaguchi, Sai, Shōji, Yamanaka i Motosu), źródła termalne, wodospady, nie brakuje również wysp wulkanicznych.

Wulkan Fudżi, Japonia
Wulkan Fudżi, fot. Tomáš Malík Unsplash

Nikko

Na wyspie Honsiu, gdzie znajduje się Tokio i wulkan Fudżi, w Nikko warto odwiedzić Nikkō Tōshō-gū, czyli kompleks chramów sintoistycznych. To mauzoleum, które poświęcone jest ostatniemu z trzech wielkich “zjednoczycieli” Japonii, Ieyasu Tokugawie.

Kompleks chramów w Nikko, Japonia
Kompleks chramów w Nikko, fot. Luciano Mortula – LGM Shutterstock

Okinawa i karate

Wyspę, a właściwie archipelag Okinawa nazywa się często japońskimi Hawajami albo Karaibami. Biały piasek kontrastujący z błękitną taflą wody, a do tego palmy. To też najbardziej na południe wysunięty skrawek Japonii, znajduje się w klimacie subtropikalnym. 

okinawa, japonia
Okinawa, fot. Vladimir Haltakov Unsplash

W pobliżu jej zachodnich wybrzeży położony jest jeden z najmłodszych parków narodowych Japonii, Park Narodowy Archipelagu Kerama. Zachwyca doskonałymi plażami, są tu doskonałe warunki do nurkowania. Początek roku to idealny czas na obserwację wielorybów.

Popularną atrakcją podczas wiztyty Okinawy jest nurkowanie, Japonia
Popularną atrakcją podczas wiztyty Okinawy jest nurkowanie, fot. Cindy Chan Unsplash

Okinawa jest kolebką karate, wraz z jego rozwojem powstało wiele stylów walki.

Sapporo i narty

Wyspa Hokkaido znana jest wśród miłośników narciarstwa i skoków narciarskich. Furano ski resort, Niseko Annupri International Ski Resort, czy też Sapporo Kokusai Ski Resort – to miejsca, które zimą stają się swego rodzaju stolicami białego szaleństwa w Japonii.

W Sapporo odbywa się m.in. Snow Festival, Japonia
W Sapporo odbywa się m.in. Snow Festival, fot. Sharon Ang Pixabay

Kioto i bramy Tori

Dawna stolica Japonii i siedziba cesarza to centrum kulturalne w kraju. Można znaleźć tu 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintō, liczne pałace, można odwiedzić ogrody (najlepiej w czasie kwitnienia wiśni). Punktem obowiązkowym jest wizyta w świątyni Fushimi Inari. 

Kioto, Japonia, fot. Sorasak Unsplash

W okolicach warto zaplanować wycieczkę do bambusowego lasu Arashiyama.

Arashiyama - bambusowy las, Japonia
Arashiyama – bambusowy las, fot. Walter Mario Stein Unsplash

Hashima – miasto widmo

Pod koniec XIX wieku odkryto na niej złoża węgla kamiennego. Z czasem zbudowano tu nie tylko szyby i fabryki, ale również budynki mieszkalne, była tu też np. szkoła. Na niewielkiej wysepce (powierzchnia: 0,063 km²) mieszkało jeszcze w latach 50. XX ponad 5 tysięcy osób. Po zamknięciu kopalni wyspa stała się opuszczona. Obecnie “miasto duchów” można zwiedzić w ramach wycieczki zorganizowanej.

Miasto duchów Hashima, Japonia
Miasto duchów Hashima, fot. Jordy Meow Pixabay

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product