Connect with us
Saturnia, Włochy

Artykuły

Toskania: miejsca, które warto odwiedzić, loty do Pizy od 96 zł

Toskania: miejsca, które warto odwiedzić, loty do Pizy od 96 zł

Aleje cyprysów, malownicze wioski i klimatyczne zakątki. A do tego przepyszna kuchnia – wybierając się do włoskiej Toskanii trudno zdecydować, które miejsce jest najlepsze. Wybraliśmy dla Was kilka z nich, które warto odwiedzić.

Omijamy jednak wielkie miasta, o Pizie, Sienie i Florencji przeczytasz tutaj, dzisiaj skupimy się na mniejszych wioskach i miasteczkach.

Bolgheri: słynna aleja cyprysów

Malownicza droga prowadząca do wioski jest jednym z najważniejszych celów turystów odwiedzających Toskanię. Stuletnie cyprysy towarzyszą podróżującym do centrum Bolgheri – pobocza są pełne zaparkowanych samochodów – kto by nie chciał stąd pamiątkowego zdjęcia? 

Bolgheri, aleja cyprysów Włochy
Bolgheri, fot. StevanZZ Shutterstock

Za rzędem drzew rozciągają się winnice i wille. Gospodarstwa agroturystyczne oferują lokalne produkty, wiele z nich organizuje kursy gotowania, czy malarstwa.

Jedną z atrakcji Bolgheri jest XIII-wieczny zamek Castello di Bolgheri – w podziemiach znajdują się piwnice, gdzie organizowane są degustacje win z regionu. Doceniane jest zwłaszcza czerwone wino pochodzące z wioski.

Piombino

Pamiętasz opowiadanie dla dzieci “O psie, który jeździł koleją” autorstwa Romana Pisarskiego? Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia opowiada o psie Lampo, który wraz ze swoim panem, zawiadowcą stacji w Marittima mieszka w Piombino i codziennie towarzyszy mu w drodze do pracy (pomnik psa znajduje się w Marittimie).

Miasto otoczone jest z trzech stron morzem, zostało zbudowane na skalistym klifie. Ciekawostką jest to, że w miejscu gdzie leży Piombino przebiega granica pomiędzy Morzem Liguryjskim, a Morzem Tyrreńskim.

Z Piombino można dotrzeć promem na Elbę (zobacz również: Wyspy Toskańskie i najlepsze włoskie wyspy).

Okolice Piombino, Włochy
Okolice Piombino, fot. Filippo Martini Unsplash

Saturnia i jej termy

Terme di Saturnia to gorące źródła termalne – uważane są za jedne z najbardziej znanych w regionie i całych Włoszech. Cześć z nich jest dostępna dla wszystkich, w okolicy znajduje się również kompleks spa z m.in. pięcioma basenami termalnymi.

Saturnia,  Włochy
Saturnia, fot. lufthansi Pixabay
Saturnia, Włochy
Saturnia, fot. Scorpp Shutterstock

Pienza

Historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Pienza miała być miastem idealnym – odpowiadającym stylowi i obyczajom w XV wieku. Taki plan miał papież Pius II, który się tu urodził. Niestety z powodu jego przedwczesnej śmierci, plany nie zostały w pełni zrealizowane.

Dzięki swojemu położeniu na wzniesieniu z wielu miejsc można podziwiać malowniczą panoramę miasta.

Pienza
Pienza, fot. RossanoValeri Pixabay
Okolice Pienzy, Włochy
Okolice Pienzy, fot. BEERTA MAINI Unsplash

San Gimignano

Miasto położone jest w prowincji Siena. Wielokrotnie można spotkać się z opinią, że nazywane jest “Manhattanem średniowiecza” ze względu na liczne wieże. Pełniły one funkcje obronne, ale z drugiej były potwierdzeniem zamożności obywateli miasta. Ocalało 14 wież z 72. Na najwyższą z nich – Torre Grossa mającą 52 m wysokości można wejść. Z tarasu widokowego rozpościera się przepiękny widok na miasto i okolice.

San Gimignano, Włochy
San Gimignano, fot. Mattia Bericchia Unsplash
San Gimignano, Włochy
San Gimignano, fot. Erin Doering Unsplash

Marina di Pisa

10 km od Pizy znajduje się jeden z nadmorskich kurortów regionu – Marina di Pisa. Wioska położona jest na lewym brzegu rzeki Arno, która wpada do Morza Tyrreńskiego. Zamieszkana jest głównie w lecie. W nowoczesnym porcie zacumowane są liczne jachty i łodzie. Dzięki specjalnym barierom wody są tu spokojne.

Tanie loty do Pizy

Loty do Pizy


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top