Connect with us
Condor, fot. oberaichwald Pixabay

Artykuły

Condor przejęty przez LOT

Condor przejęty przez LOT

Rachunek na setki milionów euro, ponad 20 milionów pasażerów rocznie i rozszerzenie oferty wakacyjnej – Polska Grupa Lotnicza przejęła dzisiaj linie czarterową lotniczą Condor (pasazer.com). PGL, do którego należy LOT, obiecuje, że marka Condor będzie zachowana.

Od upadku Thomas Cook po nowego właściciela

Pod koniec września 2019 Thomas Cook, najstarsze na świecie biuro podróży ogłosiło upadłość. Należący do spółki niemiecki przewoźnik Condor utrzymał się tylko dzięki pożyczce w wysokości 380 miliona euro od niemieckich władz. Po intensywnych poszukiwaniach inwestora najciekawszą ofertę zaproponował LOT. Konkurował z Greybull i Apollo. 

“Przejęcie Condora doskonale wpisuje się w strategię PGL. Transakcja ta zabezpiecza również przyszłość Condora i gwarantuje stabilność i nowe perspektywy rozwoju pracownikom, klientom i partnerom biznesowym tej linii. Chcemy rozwijać ikoniczną markę Condora w Niemczech i wprowadzić ją także na nowe rynki w Europie. Serdecznie witamy wszystkich pracowników Condora w rodzinie PGL i zapraszamy ich do wspólnego tworzenia jednej z największych grup lotniczych w Europie” – powiedział Rafał Milczarski, prezes zarządu PGL.

Jak podaje pasazer.com wraz ze zbliżającym się sezonem urlopowym biura podróży współpracujące z Condorem naciskały na szybkie przejęcie i możliwość przygotowania ofert dla klientów. 

Ile to wszystko kosztowało? Nie ma podanych oficjalnych informacji nt. wysokości kupna Condora. Niemieckie media spekulują, że może chodzić nawet o 250 milionów euro. Do tego trzeba liczyć jeszcze 380-milionową pożyczkę od niemieckiego rządu po upadku Thomas Cook.

Wakacyjna oferta Condor

Niemiecki przewoźnik istnieje od 1956 roku, posiada ponad 50 samolotów i realizuje loty z 8 lotnisk w Niemczech. Oferta składa się głównie z przewozów wycieczkowych do ponad 80 miejsc w Europie, Afryce i typowo urlopowych kierunków w Amerykach czy też Azji.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top