Connect with us
Ayia Napa, Cypr,

Artykuły

Cypr planuje otwarcie granic w marcu dla podróżnych zaszczepionych na COVID-19

Cypr planuje otwarcie granic w marcu dla podróżnych zaszczepionych na COVID-19

Bez kwarantanny i przedstawienia negatywnego wyniku testu na nowy koronawirus – od marca 2021 Cypr ma w planie zmianę zasad dla turystów, którzy zaszczepią się na COVID-19.

Podróż na Cypr od marca 2021

Zgodnie z rządowym planem, który ma wejść w życie w marcu przyszłego roku, zaszczepieni podróżni nie będą musieli spełniać innych zasad wjazdu związanych z COVID w ramach planu działania na rzecz wznowienia lotów do kraju.

“Oczekuje się, że zmieniony plan działań jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie linii lotniczych wykonywaniem dodatkowych lotów na Cypr, poprawą połączeń i zwiększeniem ruchu pasażerskiego” – Yiannis Karousos, minister transportu Cypru.

Jeśli chodzi o pasażerów, którzy nie zostaną zaszczepieni do czasu wejścia w życie planu działania, nadal będą musieli spełniać wymagania Cypru związane z ich krajem pochodzenia.

Cypr wprowadził zmiany w kategoryzacji krajów, wzorując się na systemie świateł drogowych zaproponowanych przez ECDC. Pasażerów, którzy nie będą zaszczepieni, będą obowiązywać następujące restrykcje. Kategoria A będzie “kategorią zieloną” (bez żadnych restrykcji), B – “pomarańczową” (konieczność przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19, który nie jest starszy niż 72 godziny), C – “czerwoną”.

Aktualnie Polska znajduje się w kategorii krajów C – co w praktyce oznacza, że turyści z Polski nie mogą podróżować na Cypr. Zasady i restrykcje w kategorii C – “kategorii czerwonej” zmienią się 1 marca 2021. Osoby przylatujące z tych krajów będą musiały wykonać 2 testy na koronawirusa: pierwszy na 72 godziny przed podróżą, drugi już po wylądowaniu na miejscu. W tej kategorii nie ma mowy o kwarantannie.

Źródło: schengenvisainfo.com

Loty na Cypr

Loty na Cypr


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top