Connect with us
Pokój hotelowy

Artykuły

Darmowy hotel w trakcie tranzytu. Które linie lotnicze oferują darmowy nocleg w trakcie długiej przesiadki?

Darmowy hotel w trakcie tranzytu. Które linie lotnicze oferują darmowy nocleg w trakcie długiej przesiadki?

Hotel, transfer z i na lotnisko, wiza czy też jedzenie za darmo. Niektóre linie lotnicze przy długich przesiadkach oferują wiele udogodnień swoim pasażerom. Kiedy i w jakim przypadku otrzymasz darmowy hotel? Która linia lotnicza zapewni Ci wejście do saloniku lotniskowego?

Praktyczny przewodnik po darmowych hotelach i innych usługach oferowanych przez linie lotnicze w trakcie długich przesiadek.

Co otrzymasz za darmo od linii lotniczych w trakcie tranzytu (długiej przesiadki)?

Darmowe usługi: Air Canada

Air Canada oferuje darmowy hotel w ramach swojego programu Air Canada Stopover Program dla osób mających długą przesiadkę w Toronto, Montrealu lub Vancouver. Zasady otrzymania darmowego hotelu od Air Canada: przesiadka musi być dłuższa niż 6 godzin i mieć miejsce w nocy (w przypadku przesiadki w ciągu dnia nie otrzymuje się zakwaterowania) – bezpłatnie oferowany jest pasażerom lecącym w klasie Premium Economy, Business Class lub First Class. Pasażerowie w klasie ekonomicznej mogą nocleg zakupić w cenie od 49 dolarów kanadyjskich.

Darmowy (lub za dodatkową niewielką opłatą) hotel nie jest oferowany w przypadku biletów w jedną stronę, tzw. open-jaw (powrót odbywa się na z innego miejsca) lub grupom. Bilet dodatkowo musi zostać zakupiony co najmniej 4 dni przed wylotem. 

Rezerwacji noclegu można dokonać na stronie przewoźnika: Air Canada Stopover Program.

Darmowe usługi: Air China

Lecąc Air China z Polski lub Europy przesiadka odbywa się w Pekinie, Chengdu, Hangzhou, Chongqing, Tianjin, Szanghaju. Niezależnie od klasy (ekonomicznej, premium lub biznes) jeśli przesiadka ma miejsce między 22 a 8 rano czasu lokalnego, Air China zapewni Ci darmowy hotel. Tzw. Transit Hotel Air China oferowany jest przy przesiadce trwającej powyżej 6 godzin i nie dłużej niż 24 godziny (maksymalnie jednak 30 godzin). Brana jest pod uwagę również kwestia tego, czy w danym czasie nie ma wcześniejszego połączenia do miejsca docelowego, którego spowodowałoby to, że przesiadka byłaby krótsza. 

Rezerwacji noclegu można dokonać na stronie przewoźnika: Air China / Transit Hotel lub Air China / Service Booking. Pasażerowie lecący Air China przy krótszych przesiadkach lub w przypadku jeśli nie spełniają wymogów dotyczących hotelu, mogą na przykład wejść do saloniku lotniskowego. Rezerwacji można dokonać na stronie przewoźnika Air China / Usługi dodatkowe.

Darmowe usługi: Emirates

Linia lotnicza Emirates oferuje usługę Dubai Connect. Pasażerowie, którzy spełniają określone warunki mogą liczyć na bezpłatny hotel, wyżywienie, transport i pokrycie kosztów wiz. W przypadku pasażerów podróżujących w klasie biznes i pierwszej, minimalny czas przesiadki musi wynosić 6 godzin (maksymalnie 24 godzin), w klasie ekonomicznej musi być większy niż 8 godzin (maksymalnie 24 godzin). Nie może być dostępne inne, wcześniejsze połączenie do miejsca docelowego, które skróciłoby przesiadkę. Opcja Dubai Connect dostępna jest po dokonaniu rezerwacji, nie później jednak jak 24 godziny przed wylotem do Dubaju. 

Jest jeszcze jedna ważna kwestia – przy tanich biletach usługa darmowego hotelu od Emirates nie jest oferowana. Nie ma określonej konkretnej sumy biletu, ale bezpłatny hotel jest standardowo dostępny dla pasażerów, których bilety były zakupione w wyższych klasach cenowych. Hotel przy bilecie za 2000 zł nie jest dostępny. Masz kupiony bilet z Emirates i Twoja przesiadka odbywa się w ciągu nocy? Skontaktuj się z Flipo.pl:  Flipo.pl/Kontakt i dowiedz się, czy przysługuje Ci bezpłatny hotel od Emirates.

Darmowe usługi: Etihad Airways

Podróżujący Etihad Airways w klasie ekonomicznej i przesiadający się w nocy w Abu Dhabi nie mogą liczyć na darmowy nocleg. Mogą jednak skorzystać z oferty Abu Dhabi Stopover – rezerwując dwie noce w Abu Dhabi za drugą noc płaci przewoźnik na podstawie przedstawionych na stronie warunków.

Podróżującym w klasie biznes i pierwszej linia lotnicza pokryje koszty hotelu, transferu i posiłków w trakcie długiej przesiadki. Informacje: Premium and The Residence Stopover Etihad.

Darmowe usługi: Ethiopian Airlines

Pasażerowie, których przesiadka w Addis Ababa wynosi ponad 8 godzin (maksymalnie 24 godzin) i odbywa się przez noc mogą liczyć na bezpłatny hotel i koszty wizy (jeśli jest wymagana). Przewoźnik bierze pod uwagę to, czy pasażer nie miał do dyspozycji wcześniejszego połączenia, które skróciłoby czas transferu. Informacje o bezpłatnym noclegu od Ethiopian Airlines można znaleźć na stronie: Addis Ababa Stopovers.

Darmowe usługi: China Southern Airlines

Darmowy hotel od China Southern Airlines jest oferowany w przypadku przesiadki w Guangzhou (Kanton) dłużej niż 8 godzin (maksymalnie do 48 godzin). Przewoźnik bierze pod uwagę to, czy pasażer nie miał do dyspozycji wcześniejszego połączenia, które skróciłoby czas transferu. Dodatkowe informacje znajdziesz na: China Southern Airlines / Free Accommodation.

W zależności od klasy podróży nocleg może być zaoferowany np. tylko na godziny.

Darmowe usługi: Qatar Airways

Jeśli lecisz z Qatar Airways w klasie biznes lub pierwszej i Twoja przesiadka w nocy jest dłuższa niż 8 godzin, możesz liczyć na hotel. Jednym z nowych produktów przewoźnika jest Qatar stopover – rezerwując bilety przedłuż pobyt w Dosze i zarezerwuj jeden z hoteli w atrakcyjnej cenie. Ceny zaczynają się od 23 dolarów za noc.

Darmowe usługi: Royal Jordanian

Pasażerowie, których nocna przesiadka jest dłuższa niż 8 godzin (i krótsza niż 24 godziny) mogą mieć zapewniony bezpłatny nocleg od Royal Jordanian. Przewoźnik bierze pod uwagę to, czy pasażer nie miał do dyspozycji wcześniejszego połączenia, które skróciłoby czas transferu. Royal Jordanian oferuje bezpłatny nocleg w przypadku wybranych kategoriach cenowych i biletów i miejsc docelowych.

Przed lub po zakupieniu biletu skontaktuj się z działem pomocy w celu sprawdzenia, czy przysługuje Ci bezpłatny nocleg. Dodatkowe informacje: Royal Jordanian / Transit Accommodation.

Darmowe usługi: Turkish Airlines

Podróżując z Turkish Airlines w klasie ekonomicznej realizowanej przez przewoźnika (nie są włączone loty realizowane przez partnerów linii) Twoja przesiadka musi odbyć się w nocy i być dłuższa niż 10 godzin (w klasie biznes min. 7 godzin), żebyś otrzymał bezpłatny hotel. Przewoźnik bierze pod uwagę to, czy pasażer nie miał do dyspozycji wcześniejszego połączenia, które skróciłoby czas transferu. Informacje: Turkish Airlines Istanbul Stopover.

W trakcie przesiadki w Stambule możesz skorzystać z wycieczki po mieście: Turkish Airlines Tour Istanbul.

Hagia Sofia, Stambuł
Hagia Sofia, fot. Mehmet Cetin Shutterstock

Kupiłeś bilet przez Flipo.pl i masz długą przesiadkę?

Skontaktuj się z działem pomocy Flipo.pl i dowiedz się, czy podczas długiej przesiadki linia lotnicza zapewni Ci jakieś dodatkowe bezpłatne usługi. Kontakt do Flipo.pl: Flipo.pl/Kontakt.

UWAGA: Linie lotnicze mogą w każdej chwili zmienić zasady dotyczące bezpłatnych noclegów

Informacje o bezpłatnych hotelach i innych usługach oferowanych przez linie lotnicze zostały zaczerpnięte z ich stron internetowych. Przewoźnicy mogą w dowolnym momencie zmienić zasady przyznawania dodatkowych usług, dlatego polecamy kontakt z działem pomocy klienta, który sprawdzi dostępne bezpłatne usługi oferowane przez linie lotnicze w danej rezerwacji.Kontakt do Flipo.pl: Flipo.pl/Kontakt.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top