Connect with us
Ubezpieczenie podróży, korzystatne ubezpieczenia na flipo.pl

Artykuły

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróży?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróży?

Koszt ubezpieczenia podróży jest niewielką sumą w porównaniu z kosztami biletów lotniczych, hoteli, atrakcji. Czy warto ryzykować i narażać się na wysokie koszty leczenia za granicą?

EKUZ a ubezpieczenie podróży

EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, zapewnia bezpłatny dostęp do opieki medycznej, ale jedynie w podstawowym zakresie. EKUZ zapewnia bezpłatny dostęp do podstawowych świadczeń medycznych we wszystkich państwach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Nie pokrywa jednak kosztów akcji ratowniczej czy też transportu do Polski. Im bardziej skomplikowany przypadek tym koszt, który pasażer musi pokryć we własnym zakresie może być bardzo wysoki.

Zalety ubezpieczenia podróży

Posiadanie polisy może uratować życie. Przed podróżą warto zastanowić się nad zakupieniem minimalnie podstawowego pakietu. Firmy ubezpieczeniowe oferują różne pakiety, koszty ochrony niejednokrotnie wynoszą 2-3 złote dziennie, nie jest więc to jakaś specjalnie wysoka kwota, której nie dałoby się przeboleć w ramach wakacyjnego budżetu.

Pomoc medyczna

Standardowe pakiety ubezpieczenia podróży zapewniają pomoc medyczną w każdym zakątku świata. Nieszczęśliwy upadek, złamanie nogi, zachorowanie, to jedne z wielu przypadków, które mogą zdarzyć się nie tylko w domu, ale też za granicą. Koszty leczenia mogą być jednak inne. Choroba może również spowodować to, że nie będziesz mógł odlecieć w planowanym terminie, przebukowanie lotu może być również kosztowne. Mając ubezpieczenie, które w pakiecie zawiera pomoc medyczną możesz skonsultować swój przypadek z konsultantem, który znajdzie najbliższą placówkę oraz poinformuje o pokryciu kosztów lub wymaganych zaświadczeń.

Bez ubezpieczenia koszty leczenia mogą być bardzo wysokie, korzystane ubezpieczenie kupisz na flipo.pl
Bez ubezpieczenia koszty leczenia mogą być bardzo wysokie, fot. Benjamin Voros Unsplash

Transport do Polski

Nawet z pozoru potłuczenie może powodować, że będziesz potrzebować operacji i transportu do domu. Koszty transportu, który może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy pokrywa w tej sytuacji firma ubezpieczeniowa. W przypadku śmierci pasażera podczas wakacji firma ubezpieczeniowa może pokryć również koszty lotu bliskiego członka rodziny i załatwienie formalności.

Koszty ratownictwa i poszukiwania

Wybierając się na trekking w góry za granicę wykup ubezpieczenie górskie. Koszty ratownictwa i przewozu helikopterem są bardzo wysokie i w przypadku braku posiadania polisy musisz pokryć je sam.

Bez ubezpieczenia pokrycie kosztów ratownictwa leży po stronie poszkodowanego, korzystane ubezpieczenie kupisz na flipo.pl
Bez ubezpieczenia pokrycie kosztów ratownictwa leży po stronie poszkodowanego, fot. Tim Dennert Unsplash

NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków)

W trakcie wakacji możesz doznać urazu, który po powrocie z wakacji będzie wymagał rehabilitacji lub operacji. W wielu pakietach ubezpieczeniowych firma ubezpieczeniowa może w jakiejś części przyznać Ci odszkodowanie lub wypłacać Ci rentę.

OC (odpowiedzialność cywilna)

W trakcie pobytu na wakacjach możesz doznać urazu samemu, ale też możesz go komuś spowodować. Niefortunny upadek z krzesła może spowodować, że osoba, która siedziała obok Ciebie oparzy się. Koszty leczenia tej osoby może pokryć firma ubezpieczeniowa. Pamiętaj jednak, że nie w każdej sytuacji, ubezpieczyciel może sprawdzić, czy w trakcie, kiedy się to stało byłeś pod wpływem alkoholu lub narkotyków i obciążyć Ciebie.

Tłumacz i prawnik

Podstawowa znajomość angielskiego z Twojej strony, ale też drugiej osoby może nie być wystarczająca, żeby się dogadać. W nieprzyjemnych sytuacjach, takie jak np. zatrzymanie w więzieniu potrzebny będzie tłumacz i prawnik. W wielu pakietach będzie to w cenie, w niektórych przypadkach będzie to w formie zaliczki.

Ubezpieczenie bagażu

Opóźnienie bagażu może spowodować to, że wylądujesz w tropikach tylko z kurtką zimową i szalikiem. Polisy mogą pokrywać koszt zakupu podstawowych rzeczy i kosmetyków do czasu, kiedy bagaż do Ciebie dotrze.

Oczekiwanie na lot na lotnisku, liimt bagazu podręcznego i rejestrowanego
Ubezpieczyć możesz również swój bagaż, fot. JESHOOTS.COM Unsplash

Pokrycie kosztów anulacji

W trakcie dokonywania rezerwacji przewoźnicy i biura oferują różne pakiety ubezpieczenia. Wśród nich znajdziesz również informacje, że w przypadku anulacji z powodu wypadku ubezpieczeniowego zrezygnujesz z podróży, firma ubezpieczeniowa zwróci Ci koszty zakupu biletu (lub całego pakietu wycieczkowego jeśli ubezpieczenie pokrywa cały pobyt). “Nie chce mi się lub nie dostałem urlopu” nie są powodami, które uzna firma ubezpieczeniowa. Ale nagłe niespodziewane zachorowanie, ciążą, sprawa w sądzie, śmierć bliskiej osoby może być uznana.

W trakcie rezerwacji biletu na stronie flipo.pl masz do wyboru korzystane pakiety ubezpieczeniowe STORNO oraz ISTOTA. Ubezpieczenie możesz dokupić również później, w zarządzaniu zamówieniem lub kontaktując się z dziełem pomocy klienta flipo.pl.

Ubezpieczenie STORNO

Pokrywa 100% zwrotu sumy zamówienia według warunków ubezpieczenia (przykładowe powody: nagłe niespodziewane zachorowanie, które uniemożliwia odbycie podróży, ciążą osoby ubezpieczonej, śmierć członków rodziny albo innej bliskiej osoby).

Ubezpieczenie ISTOTA

Pokrywa 100% zwrotu sumy zamówienia według warunków ubezpieczenia (przykładowe powody: nagłe niespodziewane zachorowanie, które uniemożliwia odbycie podróży, ciążą osoby ubezpieczonej, śmierć członków rodziny albo innej bliskiej osoby) oraz pokrycie kosztów leczenia do 200 000 €, odpowiedzialność za szkody do 200 000 €, zagwarantowanie transportu przy urazie, ubezpieczenie akcji poszukiwawczej i ratowniczej, ubezpieczenie bagażu do 1 000 €, pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z dokumentami podróży, natychmiastowa pomoc przy kradzieży środków pieniężnych.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top