Connect with us

Artykuły

Estonia: od 1 czerwca obywatele wybranych krajów, w tym Polski, nie muszą odbywać kwarantanny

Estonia: od 1 czerwca obywatele wybranych krajów, w tym Polski, nie muszą odbywać kwarantanny

Obywatele 16 krajów strefy Schengen, w tym Polski, mogą podróżować do Estonii bez 14-dniowej kwarantanny od 1 czerwca. Ogłosił to w ERR w zeszłym tygodniu  minister spraw zagranicznych, Urmas Reinsalu. Reinsalu ma również nadzieję, że Polska niedługo dołączy do obszaru swobodnego poruszania się w ramach krajów bałtyckich.

Bez kwarantanny do Estonii

Obywatele i rezydenci Austrii, Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Islandii, Łotwy, Liechtensteinu, Litwy, Norwegii, Polski, Słowacji, Słowenii i Szwajcarii będą mogli wjechać do Estonii bez konieczności odbywania 14-dniowej kwarantanny.

Turyści z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Belgii, Irlandii, Portugalii, Malty i Hiszpanii mogą również przyjechać do tego kraju, ale będą musieli poddać się obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. Nie mogą jej uniknąć przedstawiając negatywny wynik testu na COVID-19. Lista tych krajów jest jednak regularnie aktualizowana, w zależności od sytuacji w danym kraju. Z reguły liczba zarażonych nie może przekroczyć 15 na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni.

Polska w bałtyckiej “bańce podróżniczej”?

Reinsalu, estoński minister spraw zagranicznych ma nadzieję, że niedługo Polska i Finlandia dołączą do tzw. bałtyckiej “bańki podróżniczej”. Od połowy maja taki obszar obejmuje Litwę, Łotwę i Estonię. Celem strefy ograniczeń w podróżowaniu jest ponowne uruchomienie ich gospodarek zamrożonych przez koronawirusa. Reinsalu uważa, że Polska miałaby wziąć pod uwagę takie rozwiązanie z korzyścią dla każdego z państw.

Źródło: news.err.ee, news.err.ee, lrt.lt


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top