Connect with us

Artykuły

Zakaz lotów do 23 maja, kontrole na granicach do 12 czerwca

Zakaz lotów do 23 maja, kontrole na granicach do 12 czerwca

Rzeczpospolita informuje o przedłużeniu kontroli granicznej do 12 czerwca 2020. Tym samym zostanie przedłużona o kolejne 30 dni, od 14 maja do 12 czerwca. Granice będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach – będą mogli je przekraczać obywatele Polski i określone wcześniej grupy, np. cudzoziemcy z prawem pobytu lub do pracy.

Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że zakaz lotów utrzymany jest do 23 maja 2020. Może to jednak ulec zmianie.

Granice Polski cały czas zamknięte

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa granice Polski zostały zamknięte 14 marca (zobacz: Polska wprowadza stan zagrożenia epidemicznego: zamyka granice i zawiesza loty międzynarodowe), termin ponownego otwarcia został przedłużony już czwarty raz. 

Na wyznaczonych punktach granicę Polski mogą przekraczać obywatele RP, cudzoziemcy (małżonkowie, dzieci, albo osoby pod opieką obywatela RP, mający Kartę Polaka, posiadający prawo stałego lub tymczasowego pobytu, prawo do pracy), szefowie misji dyplomatycznych oraz ich rodziny. Granice mogą również przekraczać kierowcy ciężarówek lub innych środków transportu, którzy przeważają towar lub osoby.

Nowe zasady kwarantanny (od 4 maja)

Strona rządowa na swojej stronie informuje o nowych zasadach kwarantanny. 

“Od dziś (4 maja br.) obowiązkowej kwarantanny nie muszą przechodzić osoby, które przekroczyły polską granicę w celach zawodowych, służbowych, zarobkowych albo w celu pobierania nauki w naszym kraju lub w państwie sąsiednim (nie dotyczy to jednak osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej)” – gov.pl/web/koronawirus.

Od 18 maja otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne, restauracje, kawiarnie i bary

Kolejny etap stopniowego otwierania gospodarki już niedługo. Od 18 maja 2020 (poniedziałek) mogą zostać otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny. Kancelaria Premiera poinformowała również o zasadach bezpieczeństwa w restauracji – muszą zostać zachowane odstępy, po każdym kliencie musi zostać przeprowadzona dezynfekcja stolika.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top