Connect with us
Blue Lagoon na Islandii

Artykuły

Islandia: 2 testy oraz 5 dni izolacji

Islandia: 2 testy oraz 5 dni izolacji

Islandia od 19 sierpnia wprowadza nowe restrykcje w związku z pandemią nowego koronawirusa. Obywatele kraju oraz turyści będą musieli w trakcie swojego pobytu dwa razy odbyć test na COVID-19 oraz poddać się 4-5-dniowej kwarantannie. 

Islandia: nowe zasady

Od 19 sierpnia wszyscy – miejscowi oraz turyści, po powrocie na Islandię będą musieli przejść test na nowy koronawirus na lotnisku. Drugi test będzie odbywał się 4 lub 5 dnia od daty przylotu. W czasie między wykonaniem testów pasażer zobowiązany jest do izolacji – tę będzie mógł ukończyć po tym, jak wyniki testów będą negatywne.

Z obowiązkowego testowania zwolnione są dzieci, które urodziły się w 2005 roku i później.

Alternatywą jest 14-dniowa kwarantanna.

Islandia jako jeden z pierwszych krajów aktywnie zaczął zachęcać turystów do odwiedzenia wyspy. Przez pierwsze dwa tygodnie od otwarcia przeprowadzali testy na nowy koronawirus na lotnisku (zobacz więcej: Islandia otwiera granice turystom. Test na Covid-19 chce pokryć islandzki rząd).

Źródło: onemileatatime.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top