Connect with us
Plaża Navagio, Zakintos, Grecja

Artykuły

Podróż do Grecji: wypełnij kartę lokalizacji pasażera

Podróż do Grecji: wypełnij kartę lokalizacji pasażera

Grecja przywita turystów na swoich międzynarodowych lotniskach już 1 lipca. Przed podróżą konieczne jest jednak wypełnienie specjalnego formularza. The Passenger Locator Form (PLF) – czyli karta lokalizacji pasażera musi być wypełniona najpóźniej 48 godzin przed lotem na stronie travel.gov.gr.

Advertisement

Grecja: karta lokalizacji pasażera

W weekend władze Grecji zakończyły wyrywkowe wykonywanie testów na nowy koronawirus na podstawie kraju pochodzenia. Wielu turystów skarżyło się na zamieszanie spowodowane przez niejasne instrukcje władz lokalnych.

Zgodnie z nowymi przepisami wszyscy turyści otrzymają po wypełnieniu kwestionariusza specjalny kod QR, który będzie zawierał dane osobowe, w tym kraj pochodzenia i listę krajów, które odwiedzili w ciągu ostatnich 15 dni.

Wypełnienie kwestionariusza jest obowiązkowe do końca sierpnia. Odwiedzający, którzy będą musieli przystąpić do testu po przyjeździe, spędzą czekając na wyniki pod adresem podanym w kwestionariuszu.

Wypełnienie karty lokalizacyjnej wymagane jest nie tylko od podróżujących samolotem, ale też przekraczających granicę Grecji drogą lądową lub morską.

Aktualnie Polacy podróżujący do Grecji nie muszą przedstawiać negatywnego wyniku testu na nowy koronawirus, ani też odbyć kwarantanny (więcej: Otwarte granice dla Polaków w Europie).

Źródło: travel.gov.gr

Tanie loty do Grecji

Loty do Grecji


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Click to comment
//
To Top