Connect with us
Biały pałac, meczet sułtana Hazreta w Nur-Sultan, Kazachstan

Artykuły

Kazachstan. Very nice!

Kazachstan. Very nice!

“Very nice” to hasło kampanii, które ma zachęcić turystów do odwiedzenia Kazachstanu. Brzmi znajomo? Tak, pochodzi z filmu o Boracie. Organizacja turystyczna postanowiła “odświeżyć” je i pokazać różne turystyczne atrakcje, architekturę i tradycję. Very nice!

Kampania Kazachstanu “Very nice!”

Wszystko w Kazachstanie jest po prostu “very nice”, czyli “bardzo fajne”. Tradycja, kuchnia, architektura. 

Dla niektórych użycie tego hasła może być zaskoczeniem. Pamiętny strój Borata (tak, te jaskrawozielone majtki) wzbudziły swego czasu wiele emocji. Sam Kazachstan wtedy chciał nawet pozwać twórców filmu o zniesławienie. Sacha Baron Cohen – scenarzysta i główna postać w filmie nic sobie z tego nie zrobił. Świadczyć o tym może też sequel filmu, który miał niedawno premierę – “Kolejny film o Boracie: Tłusta łapówka dla amerykańskiego reżimu, by naród kazachski znów być wielki”.

Kampania wolno nawiązuje do nowego filmu. 

“Jest to komedia i Kazachstan nie ma nic wspólnego z realną krainą. Prawdziwy Kazachstan jest przepięknym państwem z nowoczesnymi  dumnymi obywatelami – w przeciwieństwie do “boratowej” wersji” – Sasha Baron Cohen.

“Przyroda w Kazachstanie jest “very nice”, jedzenie jest “very nice”, ludzie, mimo żarów Borata, należą do najmilszych na świecie. Chcielibyśmy, aby każdy przyjechał i sam doświadczył Kazachstan w 2021 roku oraz przekonał się, że ojczyzna Borata jest piękniejsza niż dotychczas słyszeli” – Kairat Sadvakassov, wiceprezes miejscowej organizacji turystycznej.

Biały pałac, meczet sułtana Hazreta w Nur-Sultan, Kazachstan
Biały pałac, meczet sułtana Hazreta w Nur-Sultan, fot. Oziel Gómez Unsplash

Sama kampania była pomysłem Denisa Keena, Amerykanina, który studiował w Kazachstanie i ostatecznie przeniósł się tam. W czterech krótkich klipach możena zapoznać się z architekturą, krajobrazami, a także kulturą i tradycyjnymi daniami Kazachstanu. Turysta każde z tych doznań kwituje uwagą „Very nice”.

Jezioro Big Almaty, Kazachstan
Jezioro Big Almaty, fot. Nessi Gileva Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top