Connect with us
Pomnik Małej Syrenki, Kopenhaga Dania

Artykuły

Kopenhaga, komfortowe miasto, bilety od 53 zł

Kopenhaga, komfortowe miasto, bilety od 53 zł

Kopenhaga jest miastem, które zapewnia swoim mieszkańcom wysoki poziom życia. Stolica Danii to jedno z najlepszych europejskich stolic.
Jest też jednym z kilku miejsc na świecie, gdzie mieszka najwięcej szczęśliwych ludzi.

Dołącz do nich i obierz kierunek: Kopenhaga.

Tanie bilety lotnicze do Kopenhagi

Loty do Kopenhagi

Den Lille Havfrue: Mała Syrenka

Jest symbolem Kopenhagi. Pół kobieta, pół ryba jest postacią z baśni Hansa Christiana Andersena. Jej fundatorem był Carl Jacobsen, syna założyciel lokalnego browaru Carlsberg. Został odsłonięty w 1913, znajduje się na promenadzie nabrzeża Langeline.  

Pomnik Małej Syrenki, Kopenhaga
Pomnik Małej Syrenki, fot. Marazem Dreamstime.com

Nyhavn

Nowy Port jest miejscem jest znanym ze sztucznego kanału i kolorowych budynków. W swoim czasie w części budynków znajdowały się domy publiczne. Obecnie miejsce jest często odwiedzane przez turystów ze względu na panujący tam klimat.

Nyhavn, Nowy Port, Kopenhaga Dania
Nyhavn, Nowy Port, fot. Flydragonfly Dreamstime.com

Pałac Amalienborg

Pałac jest oficjalną rezydencją królewską. Mają tu miejsca zmiany warty. Mieści się tu Muzeum Pałacowe, gdzie można zobaczyć ponad 6000 eksponatów.

Pałac Amalienborg, Kopenhaga
Pałac Amalienborg, fot. Bigandt Dreamstime.com

Pałac Christiansborg

Klasycystyczny budynek z początku XVIII wieku jest obecnie siedzibą parlamentu i rządu. Atrakcją jest tu wieża Taarnet, która ma 106 metrów, wejście jest bezpłatne. Przed pałacem znajduje się plac do jazdy konnej oraz Muzeum Królewskich Stajen i Powozów i Muzeum Teatru.

Pałac Christiansborg, Kopenhaga
Pałac Christiansborg, fot. Rainprel Dreamstime.com

Zamek Rosenborg

Perła duńskiego renesansu. Rezydencja królewska z przepięknymi komnatami i wypielęgnowanymi ogrodami. Znajdują się tu królewskie insygnia.

Zamek Rosenborg, Kopenhaga
Zamek Rosenborg, fot. Knud Nielsen Dreamstime.com

Kościół Najświętszego Zbawiciela

Jeden z najwyższych budynków w okolicy. Znajduje się tam spiralna 90-metrowa wieża na którą można wejść. Do pokonania jest prawie 400 schodów. Na wierzchołku jest globus z 4-metrowym posągiem Chrystusa Zbawiciela. Wejście na wieżę kosztuje 35 koron.

Kościół Najświętszego Zbawiciela w Kopenhadze, Dania
Kościół Najświętszego Zbawiciela w Kopenhadze, fot. Aliaksei Kruhlenia Dreamstime.com

Plac Ratuszowy

Plac Ratuszowy jest jednym z centralnych miejsc w Kopenhadze. Znajduje się tu ratusz, który był zbudowany na początku XX wieku. Przed budynkiem znajduje się “Smocza fontanna”. Atrakcją jest 106-metrowa wieża ratuszowa na którą można wejść (do przejścia jest ponad 300 schodów). Bilet wstępu kosztuje to 30 koron.

Ratusz w Kopenhadze, Dania
Ratusz w Kopenhadze, fot. Boris Breytman Dreamstime.com

Pomnik Hansa Christiana Andersena

Hans Christian Andersen urodził się niedaleko Kopenhagi w 1805 roku. Był pisarzem i poetą, jego baśnie zostały przetłumaczone na ponad 80 języków. Pomnik Andersena znajduje się w pobliżu Placu Ratuszowego.

Pomnik Hansa Christiana Andersena, Kopenhaga
Pomnik Hansa Christiana Andersena, fot. Emanuele Leoni Dreamstime.com

Park Tivoli Gardens

Drugi najstarszy park rozrywki na świecie, został otwarty w 1843 roku. Idealne miejsce zarówno dla najmłodszych oraz starszych. Znajduje się tu dużo atrakcji, diabelskich młynów, karuzeli, rollercoasterów. Bilet wstępu kosztuje ok. 100 koron, do tego przy każdej atrakcji płaci się specjalnymi kuponami.

Park Tivoli Gardens, Kopenhaga
Park Tivoli Gardens, fot. Andrei Hrabun Dreamstime.com
Park Tivoli Gardens, Kopenhaga
Park Tivoli Gardens, fot. Antares614 Dreamstime.com

Copenhagen Opera House

Opera Narodowa, która została zbudowana w 2005 roku. Znajduje się naprzeciwko zamku Amalienborg, pomieści 1700 osób. Opera jest jednym z ważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Danii.

Copenhagen Opera House, Kopenhaga Dania
Copenhagen Opera House, fot. Prillfoto Dreamstime.com

Muzeum Piwa Carlsberg

Jacobs Jacobsen założył w 1847 roku browar Carlsberg. Jego nazwa pochodzi od imienia jego syna, Carla oraz słowa “berg”, które oznacza wzgórze na którym browar został zbudowany. Podczas zwiedzania muzeum można zobaczyć cały proces warzenia piwa, poznać historię browaru oraz skosztować piwa. Bilet wstępu kosztuje 85 koron.

Eksponat w Muzeum Carlsberg, Kopenahaga
Eksponat w Muzeum Carlsberg, fot. OstergotlandiBilder Dreamstime.com

Wolne miasto Christiania

Christiania nazywana też “małym Amsterdamem” powstała w 1971 roku na terenach dawnych baraków wojskowych. Nielegalni mieszkańcy osiedlili to miejsce, w “porozumieniu” z władzami miasta można było tu hodować miękkie narkotyki i wytwarzać alkohol. Na terenie Christiani działa poczta i kawiarnia. Miejsce jednak nie jest kolorowe i hippisowskie, jak było na początku. Obowiązuje tu zakaz robienia zdjęć, nie jest też bezpieczne poruszanie się po terenie “miasta” samemu.

Wolne miasto Christiania,Kopenhaga
Wolne miasto Christiania, fot. Anjo Kan Dreamstime.com

Zamek Frederiksborg

Położony na wysepce, leży niedaleko Kopenhagi w Hillerød. Został zbudowany w drugiej połowie XVI wieku i jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Otaczające zamek parki i ogrody są Idealnym miejscem na piknik.

Zamek Frederiksborg, Dania
Zamek Frederiksborg, fot. Arndale Dreamstime.com

Zamek Kronborg

Leży niedaleko Kopenhagi, w Helsingør. Zamek był siedzibą władców i służył jako warownia. Nazywany jest też zamkiem Hamleta, ze względu na to, że tu odgrywa się jego historia napisana przez Williama Szekspira.

Zamek Kronborg, Dania
Zamek Kronborg, fot. Wibaimages Dreamstime.com

Kuchnia duńska

Z powodu bliskości morza w kuchni duńskiej jest dużo ryb i owoców morza. Znajdziesz tu śledzie przyrządzone na różny sposób. Popularne są kotleciki mielone (Frikadelle), które podawane są z ziemniakami i kwaszonymi ogórkami i burakami. W Kopenhadze najpopularniejszą przekąską są smorrebrod, czyli kanapki, np. z pastą Leverpostej (pasta z mielonej wątroby, słoniny i cebuli) oraz Rode Poser, czyli czerwone kiełbaski.

Frikadelle -  duńskie kotleciki mielone
Frikadelle – duńskie kotleciki mielone, fot. Alexander Mychko Dreamstime.com

W Danii pije się piwo (Faxe, Carlsberg, Tuborg). Z mocniejszych trunków warto spróbować Aquavit, kminkową wódkę.

Kiedy lecieć do Kopenhagi

Najlepsza pogoda jest od kwietnia do sierpnia, wtedy temperatura wynosi 16-20°C. Jesienią i zimą temperatury wynoszą ok. 0-5°C. Dania jest deszczowym krajem, pada tu średnio przez 150 dni w roku.

Jak dolecieć do Kopenhagi

Linią niskobudżetową: bezpośrednio Norwegian z  Krakowa lub Easyjet z Berlina. Bezpośrednie połączenie z Warszawy realizuje Polski LOT. Można również wybrać kombinację samolotu i pociągu lub busu: dolecieć do szwedzkiego Malmö (Wizzair z Gdańska, Katowic, Poznania i Warszawy Chopina), potem pociągiem lub busem przez most nad Sundem dojechać do Kopenhagi. Bilety do Kopenhagi kupisz na stronie flipo.pl.

Jak dojechać z lotniska do centrum Kopenhagi

Z lotniska, które jest oddalone od miasta ok. 8 km można dojechać metrem, pociągiem i autobusem.

Jak poruszać się po Kopenhadze

W Kopenhadze jest metro, autobusy i autobusy wolne. Popularne są również rowery, które mają wytyczone specjalne pasy ruchu.  Warto sprawdzić ofertę Copenhagen Card.

Gdzie spać w Kopenhadze

Noclegi w Kopenhadze nie należą do tanich. Można wybierać między hotelami, hostelami, apartamentami lub wynająć mieszkanie w airbnb. Można wybrać również nocleg w houseboat. Rezerwacji noclegu w Kopenhadze możesz dokonać według własnych preferencji na booking.com.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top