Connect with us
tukan kostaryka

Artykuły

Kostaryka znosi obowiązek negatywnego testu przy wjeździe do kraju, loty od 2499 zł

Kostaryka znosi obowiązek negatywnego testu przy wjeździe do kraju, loty od 2499 zł

Od 26 października 2020 odwiedzający Kostarykę nie potrzebują negatywnego testu na COVID-19, nie ma też obowiązku kwarantanny. Będą jednak musieli wypełnić formularz online i posiadać ubezpieczenie podróżne, które pokryje wszystkie koszty w przypadku kwarantanny i leczenia.

Loty do Kostaryki

  • Terminy: kwiecień – grudzień
  • Zmiana terminu lotu: Lufthansa umożliwia zmianę terminu lotu. Nie jest pobierana opłata za zmianę, ale naliczana jest różnica w cenie biletu i opłata serwisowa Flipo.

Loty do San Jose (Kostaryka)

Kostaryka otwiera się 1 listopada

Kostaryka otwiera swoje granice dla zagranicznych turystów 1 listopada. Kraj prosi pasażerów, którzy mają objawy choroby, o przesunięcie wakacji. Hotele działają w 100%, a restauracje i bary 50%. Maseczki są obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych, odwiedzający muszą zachować dystans społeczny.

Dodatkowo podróżni powinni:

  • posiadać ubezpieczenie zdrowotne ważne na całym terytorium Kostaryki przez minimum 22 dni, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia co najmniej w wysokości 50 tys. USD oraz minimum 2 tys. USD na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny. Preferowane są ubezpieczenia wykupione w kostarykańskich firmach ubezpieczeniowych: Instituto Nacional de Seguros (INS) lub Sagicor. Akceptowane jest międzynarodowe ubezpieczenie medyczne, pod warunkiem, że podróżujący przedstawi dokument po angielsku lub hiszpańsku wydany przez ubezpieczyciela, w którym zostanie potwierdzone spełnienie wszystkich ww. wymogi.
  • Wypełnić tzw. „Pase de Salud” (Kartę Zdrowia) – cyfrowy formularz epidemiologiczny dostępny w kilku językach: na: https://salud.go.cr/.
  • Posiadać bilet lotniczy na dalszą podróż. Uwaga: nie będą akceptowane dokumenty potwierdzające dalszą podróż drogą lądową lub morską.

Kostaryka zaczęła ponownie otwierać się dla turystów już w sierpniu. Z początku mogli do niej przylecieć  obywatele krajów, którzy mieli dobrą sytuację epidemiologiczną. Były to między innymi Kanada, Nowa Zelandia, Japonia, Wielka Brytania i kraje Unii Europejskiej.

Źródło: Lonelyplanet


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (3 votes)
//
To Top