Connect with us
Podróż samolotem,

Artykuły

Kwarantanna po powrocie do Polski

Kwarantanna po powrocie do Polski

Po powrocie do Polski obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. W rozporządzeniu są jednak pewne wyjątki, które pozwalają na uniknięcie kwarantanny po powrocie z zagranicy.

Kwarantanna po powrocie do Polski

Obowiązek kwarantanny został wprowadzony ponownie w grudniu 2020 (Kwarantanna narodowa w Polsce). W marcu br. zasady zostały zaktualizowane, w rozporządzeniu pojawiły się wyjątki od obowiązku kwarantanny po powrocie z zagranicy. Ogólne zasady kwarantanny zostały przedłużone do 28 marca br.

Kwarantanna – wyjątki:

  • osoby zaszczepione przeciw COVID-19, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego (w dwóch dawkach)
  • osoby posiadające negatywny wynik testu na koronawirusa wykonanego maksymalnie 48 godzin przed przekroczeniem polskiej granicy
  • osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych lub hospitalizację z powodu zakażenia koronawirusem nie później niż 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy

Ze względu na trudną sytuację epidemiczną u naszych południowych sąsiadów, każda osoba wjeżdżająca do Polski z Czech lub Słowacji, niezależnie od środka transportu, również podlega obowiązkowi kwarantanny.

Więcej informacji: strazgraniczna.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top