Connect with us
Times Square, Nowy Jork, USA

Artykuły

LOT zacznie latać z Krakowa bezpośrednio do Nowego Jorku (JFK)

LOT zacznie latać z Krakowa bezpośrednio do Nowego Jorku (JFK)

Serwis pasazer.com poinformował dzisiaj o nowym połączeniu narodowego przewoźnika do USA. 

Nowy Jork z Krakowa z LOT

Od 3 maja 2020 Polskie Linie Lotnicze LOT z Krakowa zaczną latać bezpośrednio do Nowego Jorku do lotniska JFK. Rejsy na pokładzie Dreamlinera będą realizowane raz w tygodniu, w niedzielę.

  • LO019 Kraków 18:45 – Nowy Jork-JFK 22:15
  • LO020 Nowy Jork-JFK 00:15 – Kraków 14:50

Połączenie do Nowego Jorku jest drugim bezpośrednim rejsem PLL LOT z Krakowa. Narodowy przewoźnik obsługuje obecnie trasę Kraków – Chicago.

“Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych. Dzięki dobrej współpracy z Kraków Airport LOT stale rozwija swoją ofertę w tym porcie. Po sukcesie naszych bezpośrednich połączeń z Krakowa do Chicago, Budapesztu, Bukaresztu i Dubrownika, a także nieustającej popularności krajowych rejsów do Warszawy, Gdańska i Olsztyna, jesteśmy przekonani, że zwiększenie częstotliwości rejsów do Chicago i nowe bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku okażą się sukcesem” – mówi Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Z LOT-em z Krakowa do Chicago

Obecnie LOT realizuje bezpośrednie loty do Chicago. Liczba rejsów zostanie zwiększona z 3 do 5 tygodniowo. Dodając do tego konkurencję: Do Chicago z Krakowa również z American Airlines! ogólna liczba lotów z Krakowa do Chicago wzrośnie w przyszłym roku do 10 tygodniowo. Czeka nas wojna cenowa? Mamy nadzieję!

Chicago, USA
Chicago, fot. Sawyer Bengtson Unsplash

Z LOT-em do USA

W siatce połączeń LOT-u pojawia się coraz więcej lotów do Stanów Zjednoczonych. Na pokładzie nowoczesnych Boeingów 787 Dreamliner można polecieć do Nowego Jorku – na lotnisko im. Johna F. Kennedy’ego (JFK), Newark, Chicago, Los Angeles i Miami. Połączenia bezpośrednie dostępna są zwłaszcza z Warszawy, ale dostępne są też z Rzeszowa (do Newark) i Krakowa (do Chicago i od maja 2020 – do Nowego Jorku-JFK) oraz z węgierskiego Budapesztu (do Nowego Jorku-JFK i Chicago).

“Cieszymy się z nowego połączenia Kraków – Nowy Jork PLL LOT, gdyż jest to długo oczekiwana trasa przez naszych pasażerów. Nowy Jork miasto wielokulturowe, tętniące życiem artystycznym, w wielu aspektach podobne do Krakowa. Nowe połączenie jest szansą dla naszego regionu na rozwinięcie relacji biznesowych oraz turystycznych” – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport im. Jana Pawła II.

Przewoźnik LOT udostępnił loty w systemach rezerwacyjnych, bilety można zarezerwować już na Flipo.pl.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product