Connect with us
EMBRAER, LOT, fot. lot.com/pl

Artykuły

20 tras międzynarodowych LOT od 1 lipca

20 tras międzynarodowych LOT od 1 lipca

Narodowy przewoźnik wznawia połączenia międzynarodowe od 1 lipca. Na razie tylko z Warszawy – pasażerowie będą mogli polecieć do m.in. Hiszpanii, Grecji, Chorwacji czy też Bułgarii.

Loty krajowe od 1 czerwca, międzynarodowe od 1 lipca

Od 1 czerwca rozpoczęło się stopniowe wznawianie ruchu lotniczego w Polsce. Pierwszym etapem było uruchomienie części tras krajowych – LOT codziennie realizuje około 30 lotów. Po zniesienie zakazu lotów międzynarodowych od 17 czerwca przewoźnicy mogą wznowić loty międzynarodowe (w ramach UE i strefy Schengen). 

Pasażerowie będą mogli polecieć do wybranych krajów Strefy Schengen m.in. Niemiec, Czech, Belgii i Norwegii, w siatce połączeń znajdują się też typowo wakacyjne kierunki, takie jak Hiszpania, Grecja, Bułgaria, Chorwacja.

Siatka 20 europejskich miast uwzględnia: 

 • 7 rejsów tygodniowo do Pragi, Dusseldorfu, Wilna i Budapesztu.
 • 6 rejsów tygodniowo do Berlina.
 • 5 lotów w tygodniu do Wiednia, Brukseli i Kijowa (na lotnisko Boryspol).
 • 4 połączenia tygodniowo do Amsterdamu i Bukaresztu.
 • 3 rejsy w tygodniu do Barcelony, Tbilisi i Oslo.
 • 2 rejsy tygodniowo do Splitu i Dubrownika.
 • Co najmniej jedno połączenie w tygodniu realizowane do Zadaru, Podgoricy, na Korfu, do Chanii i Warny.

We are pleased to announce the restoration of some international connections from July 1, 2020. The current…

Posted by LOT Polish Airlines on Wednesday, June 17, 2020
Dubrownik, Chorwacja
Dubrownik, fot.Cat Bassano Unsplash

“Siatka międzynarodowych połączeń LOT-u, obejmująca pierwsze dwa tygodnie lipca, została zaplanowana mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, które jest dla nas zawsze priorytetem, i zapewnienie komfortu podróżowania. Większość zaproponowanych kierunków to kraje Strefy Schengen, które mają stabilną sytuację epidemiczną i jednocześnie zniosły obowiązek kwarantanny oraz pozostałe restrykcje dla podróżnych przyjeżdżających z innych krajów. Nasi pasażerowie mogą więc spokojnie planować wakacje, krótkie rekreacyjne wypady czy wyjazdy służbowe wiedząc, że będą mogli się w pełni cieszyć podróżami zagranicznymi. Dążymy jednocześnie do wznawiania kolejnych kierunków i zwiększenia częstotliwości rejsów.” – podsumował plany Rafał Milczarski, Prezes Zarządu PLL LOT.

Nowe zasady bezpieczeństwa

Noszenie maseczek, zachowanie dystansu społecznego, możliwe ograniczenia w przypadku limitu bagażu podręcznego – zapoznaj się z nowymi zasadami bezpieczeństwa na lotnisku oraz podczas lotu.

Nowe zasady bezpieczeństwa w podróży samolotem, fot. ULC.gov.pl
Nowe zasady bezpieczeństwa w podróży samolotem, fot. ULC.gov.pl

Źródło: lot.com.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top