Connect with us
Lotnisko Hamad, fot. hamadairport

Artykuły

Doha: inteligentne roboty dezynfekujące i kaski mierzące temperaturę

Doha: inteligentne roboty dezynfekujące i kaski mierzące temperaturę

Katarskie lotnisko Doha wdraża nowe technologie, dzięki którym chce zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów i pracowników. Inteligentne roboty dezynfekujące, kaski do pomiaru temperatury, specjalne panele i dbanie o zachowanie odstępu – lotnisko Hamad, które jest trzecim najlepszym portem lotniczym na świecie w 2020 roku, wdraża nowe technologie w ramach przygotowań do ery po koronawirusie.

Personel pokładowy w pełnym kombinezonie ochronnym, roboty na lotnisku

Specjalne restrykcje, zakazy i obowiązki – podróżowanie samolotem w czasie koronawirusa nie należy do łatwych. Linie Qatar Airways zdecydowały się na wprowadzenie różnego rodzaju obostrzeń, dzięki którym chcą chronić przed zakażeniem swoich pracowników oraz samych pasażerów. Przeczytaj: Personel pokładowy Qatar Airways w pełnym kombinezonie ochronnym. Podczas lotu obowiązują np. maseczki zakrywające nos i usta.

Personel pokładowy Qatar Airways, fot. qatarairways.com

Jak to wygląda teraz na lotnisku w Doha?

Kaski do pomiaru temperatury

Lotnisko Hamad zainwestowało w specjalną technologię opartą na podczerwieni i termowizji, dzięki której z bezpiecznej odległości będzie można wykryć osoby, które mogą być chore. Nowe inteligentne kaski pozwalają personelowi kontrolować pasażerów – bez obaw, dotyczy to tylko pomiaru temperatury ciała.

Lotnisko Hamad, fot. Hamad Airport
Lotnisko Hamad, fot. Hamad Airport

Kontrola maseczek na twarzy

Obowiązek noszenia maseczki na twarzy, która zasłania nos i usta jest obowiązkowa – pasażerowie muszą ją mieć podczas całego pobytu na lotnisku oraz przy wejściu do samolotu, podczas lotu aż do opuszczenia lotniska docelowego. Specjalne technologie w porcie lotniczym wykorzystujące sztuczną inteligencję wykrywają osoby, które nie stosują się do tych zasad.

Dezynfekcja lotniska

Lotnisko będzie nadal czyścić i dezynfekować wszystkie obszary wysokiego kontaktu co 10-15 minut. Specjalne inteligentne roboty dezynfekujące używając skoncentrowanego światła UV-C czyszczą obszary, gdzie znajduje się najwięcej ludzi.

Lotnisko Hamad, fot. Hamad Airport

Dla wszystkich zapewniony jest jednocześnie dostęp do środków dezynfekujących ręce.

Lotnisko Hamad zmieniło również system znakowania podłogi oraz siedzeń pomagając osobom poruszającym się po lotnisku zachować odpowiedni dystans od innych.

Lotnisko Hamad, fot. Hamad Airport
Lotnisko Hamad, fot. Hamad Airport

Dzięki specjalnym bramom dezynfekcyjnym będzie można mieć pewność, że bagaż rejestrowany jest czysty i bezpieczny.

Lotnisko Hamad, fot. Hamad Airport
Lotnisko Hamad, fot. Hamad Airport

Our safety measures have been elevated by acquiring the latest technology. We have undertaken comprehensive steps to ensure the health and safety of all our passengers and staff. We are here and we are ready to provide you with a safe journey, so you can travel with confidence once again!تطوير إجراءات السلامة في #مطار_حمد_الدولي باستخدام التكنولوجيا الحديثة التي يمكنها تعزيز سلامة المسافرين والموظفين.Qatar Airways Qatar Duty Free#HIAQatar #Airport #Aviation #inittogether #takingyouhome

Posted by Hamad International Airport on Tuesday, May 19, 2020

Źródło: dohahamadairport.com

Fotografie: dohahamadairport.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top